Harp okullarında sınıfta kalma var mı?

Kara harp okulunda sınıfta kalman zor. Ders çalış dediklerinde ders çalışacaksın. Dersten kaytarma gibi bir şansın da yok. Askeri okul sonuçta kafana göre hareket edemezsin. Kuleli'de 1 sene sınıfta kalma hakkın var ingilizceden geçemezsen 2. sene ilişkin kesilir KHO ile.

Aynen öyle yani çalışmama gibi bir şansı yok. Kaldı ki ilgilendiği, ilgilenmek zorunda olduğu şeyler olduğu için kalmayı bırakın düşük ortalama bile yapması zor.

Aynen öyle yani çalışmama gibi bir şansı yok. Kaldı ki ilgilendiği, ilgilenmek zorunda olduğu şeyler olduğu için kalmayı bırakın düşük ortalama bile yapması zor.
Aynen öyle. Sınıfta kalmak var ama kalamazsın. Nereye sınıfta kalıyorsun taburun belli bi' kere. Tabur mu değiştireceksin. İster seve seve ister başka şekilde dersleri geçeceksin.

Kara Harp Okulunda sınıfta kalman zor. Ders çalış dediklerinde ders çalışacaksın. Dersten kaytarma gibi bir şansın da yok. Askeri okul sonuçta kafana göre hareket edemezsin. Kuleli'de 1 sene sınıfta kalma hakkın var İngilizceden geçemezsen 2. sene ilişkin kesilir KHO ile.

askeri eğitimin yanında akademik eğitim bu şekilde
Kara Harp Okulu
Bilgisayar Mühendisliği
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Savunma Yönetimi
Tarih
Uluslararası İlişkiler

Deniz Harp Okulu
Bilgisayar Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Elektrik - Elektronik Mühendisliği
Gemi İnş. ve Gemi Makineleri Müh.

Hava Harp Okulu
Elektronik Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
Havacılık ve Uzay Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
büt kaldığın derslerin telafı sınavı gibi düşün.
kredi de 100lük not ortalamasının 4.00'lık kredi sistemine yansıyışı gibi.
örneğin 100lük sistemde ortalaman 75 ise kredide 3.00
Herkese teşekkürler. Kara Harp Okullarında Matematik dersi var mı? Bir yerde matematik KHO DHO ve HHO'da var denmişti.

Mühendislik okuyacaksın tabii ki de var.
Nasıl bir matematik peki? Bütün bölümlerde var mı anlamadim. Sadece mühendislik'demi var. Yani 12. Sınıf matematiğin biraz ilerisinde bir ders gibi mi?

Nasıl bir matematik peki? Bütün bölümlerde var mı anlamadim. Sadece mühendislik'demi var. Yani 12. Sınıf matematiğin biraz ilerisinde bir ders gibi mi?
Bildiğin üniversite seviyesinde matematik. Hangi bölüm okuyorsan (Bilgisayar, elektronik, inşaat, endüstri ve makine.) o bölümün derslerini alacaksın. Sivil bir üniversitede göreceğin mühendislik matematiği nasılsa burada da yaklaşık olarak öyle olur. Eğer sözel veya eşit ağırlık bölüm okursan bu kadar ağrı bir matematik görmezsin.

Bildiğin üniversite seviyesinde matematik. Hangi bölüm okuyorsan (Bilgisayar, elektronik, inşaat, endüstri ve makine.) o bölümün derslerini alacaksın. Sivil bir üniversitede göreceğin mühendislik matematiği nasılsa burada da yaklaşık olarak öyle olur. Eğer sözel veya eşit ağırlık bölüm okursan bu kadar ağrı bir matematik görmezsin.

Teşekkürler hocam. Maşallah siz subay'mısınız hocam 😀 Bayağı bilgilisiniz bu konuda. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı