Harp okulu okumak istiyorum

Benim dediğimi anlamadın sanırım ölüm riski az zaten fakat şu anki Türkiye'de insanın hele askerin canının değeri yok. Para için öldürtüyorlar askeri.
Nasıl ya? Devlet niye öyle bir şey yapsın? Hem bizim askere ihtiyacımız var. O yüzden maaşı falan yüksek. Avantajları var.
Hem kolay mı yetiştirmesi?

Ama bu arkadaş şehit olanlardan birisi olabilir o açıdan da düşünmek lazım tabii ki ölüceksin diye bir şey yok fakat ölebilirsin.

"Kaçınılmaz ölüm için meditasyon günlük olarak yapılmalı. Her gün boş vaktinizde, oklar, tüfekler, mızraklar ve kılıçlarla tarumar edildiğinizi düşünmelisiniz. Bunu her gün bir sıkıntı yaşamadan yapan birisi artık kendisini ölmüş sayabilir." -yamamoto tsunetomo.

Askerlerin temel amacı öldürmek değil mi zaten? Ülkenin politikalarını biliyorum

"Kaçınılmaz ölüm için meditasyon günlük olarak yapılmalı. Her gün boş vaktinizde, oklar, tüfekler, mızraklar ve kılıçlarla tarumar edildiğinizi düşünmelisiniz. Bunu her gün bir sıkıntı yaşamadan yapan birisi artık kendisini ölmüş sayabilir." -yamamoto tsunetomo.

Askerlerin temel amacı öldürmek değil mi zaten? Ülkenin politikalarını biliyorum
Kanka temel amacı vatanı savunmak. Gerekirse de öldürmek. Mesela teröristleri etkisiz hale getiriyorlar ya. Mesela kaçıyor. Ayağından vurup canlı yakalıyorlar.
Doğrudan çarpışıyorlarsa muhtemelen ölüyor. Çünkü ayaktan vuracak durum olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı