Harry Potter serisi nasıldır?

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B
Yani en başta Witcher ve Yüzüklerin Efendisi tabii ki. Harry Potter bu iki serinin yanına bile yaklaşamaz benim için. Bunların dışında fantastik dünyadan Rüzgarın Adı ve Bilge Adamın Korkusu'nu yani Kralkatili güncesini öneririm çok zevkli bir seri. Dune ve Vakıf serileri de güzeldir.
Dune ilk kitaptan sonra biraz bozuyor dedikleri için pek şans veresim gelmedi. Son olarak önerdiğiniz kitap 5 kitap halinde mi biraz göz attım da 30 lira olanı var bir tane de 250 liralık olan var.

Dune ilk kitaptan sonra biraz bozuyor dedikleri için pek şans veresim gelmedi. Son olarak önerdiğiniz kitap 5 kitap halinde mi biraz göz attım da 30 lira olanı var bir tane de 250 liralık olan var.
Otostopçunun Galaksi Rehberi'nin ben 5'inin bir arada toplandığı tek ciltlik versiyonunu almıştım zamanında. Alfa yayınlarına aitti. 2017 yılında 65 liraydı hatta hiç unutmuyorum. Yazıları biraz küçük ama hepsinin tek ciltte olduğu versiyon bence çok daha güzel. Kütüphaneniz varsa orada da çok şık duruyor okuduktan sonra.

Otostopçunun Galaksi Rehberi'nin ben 5'inin bir arada toplandığı tek ciltlik versiyonunu almıştım zamanında. Alfa yayınlarına aitti. 2017 yılında 65 liraydı hatta hiç unutmuyorum. Yazıları biraz küçük ama hepsinin tek ciltte olduğu versiyon bence çok daha güzel. Kütüphaneniz varsa orada da çok şık duruyor okuduktan sonra.
Sizin okuduğunuz en iyi kitap LOTR mıydı peki?

%90'ının tek karakter etrafında -lehine- döndüğü bir seriyi bunların üzerine okuyamazdım açıkçası. 19 yaşında okumak da ayrı bir konu. Bazı şeyler zamanında iyidir, bu seriyi pas geçin bence.
Peki önerebileceğiniz bir seri var mıdır hocam? Kafam çok karışık şunu okusan pişman olmazsın diyebileceğiniz okuduğum şeylerde bir fikir oluşturabilir tavsiyeniz konusunda.

Bence 19 yaş HP kitapları için biraz geç. Hani filmleri izledim, çok sevdim, filmlere yansımayan şeyleri de merak ediyorum dersen belki olabilir ama bana sorarsan yine zorlama olur.
Önerebileceğiniz bir seri var mı hocam okuduklarımdan yola çıkarak.

Peki önerebileceğiniz bir seri var mıdır hocam? Kafam çok karışık şunu okusan pişman olmazsın diyebileceğiniz okuduğum şeylerde bir fikir oluşturabilir tavsiyeniz konusunda.
Maalesef hocam. Çoğunlukla klasikleri okuyan biriyim, seri kitaplar hakkında çocukken okuduğum kitaplar hariç pek fikrim yok. Onlar da işinize yaramaz zaten. Yüzüklerin Efendisi serisini bile bu pazar aldım. The Hobbit kitabının gelmesini bekliyorum okumaya başlamak için. Siz bana tavsiye verseniz daha iyi olur. 🙂

Eğer kitap okuma alışkanlığı edinmek istiyorsanız veya yaşınız küçükse okuyun
Çok çok güzel bir seri. Diğer türlü biraz zaman kaybı olabilir. Pek çok Dünya klasiği okumuş olmama rağmen şuan tekrar Harry Potter okuyorum çünkü bayılıyorum. Felsefi bir şey yok kitapta. İnsanı içine çeken mukemmel kurgusu ve senaryosu var. Bu dünyadan uzaklaşmak için birebir. İstersen önce filmini izle.

Yeni konular

Geri
Yukarı