Eski basım Harry Potter vs yeni basım Harry Potter

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Dil öğrencisiyim. İki tane ilan buldum. Birisi İngilizce eski basım Harry Potter diğeri ise İngilizce yeni basım Harry Potter. Ufacık bir Harry Potter koleksiyonum da var. Sizce hangisini almalıyım? Eski olanın koleksiyon değeri biraz daha fazla ama diğeri de sıfır ayarında. Fotoğrafları bırakıyorum aşağıya. İki ilanın da fiyatı aynı. Ayrıca sizce 500 liraya alınır mı İngilizce Harry Potter seti? Fiyat uygun mu?

1706624159680.png

1706624193849.png

Ben olsam eski basımı alırdım. Yeni basımların Türkçe olanları kısaltılmış oluyordu. İngilizce olanlarda da böyle bir durum olabilir. Ayrıca koleksiyon değeri daha yüksek olur bence eski basımın.

İngilizce seri 500₺'ye bedava. Ben olsam yeni basımı alırdım.

Hocam 500 değil 600 olur diyor kitap sahibi. Tamamen aynı ilandan iki tane var fakat biri 600 lira. 500 olandan cevap gelmeyince diğerine yazdım. O kızımın ilanı fiyat eski kalmış son 600 olur diyor. Sizce bu fiyat nasıl? Eski ilandan almamın yolu yok mudur?

Hocam 500 değil 600 olur diyor kitap sahibi. Tamamen aynı ilandan iki tane var fakat biri 600 lira. 500 olandan cevap gelmeyince diğerine yazdım. O kızımın ilanı fiyat eski kalmış son 600 olur diyor. Sizce bu fiyat nasıl? Eski ilandan almamın yolu yok mudur?
Hocam o kitapların orijinal olduğundan eminsen bedava fiyatlar bunlar.

Hocam 4 tane ilan var sitede. Hepsinin fotosu aynı. İkisi 600 lira ikisi 500 lira. Fotolar tamamen aynı. Anlamadım olayı. Hepsine yazdım bekleyeceğim.

Hocam o kitapların orijinal olduğundan eminsen bedava fiyatlar bunlar.

Orijinal olduğunu nereden anlarım? Sipariş ederim elime geldiğinde orijinal değil ise iade ederim. Ayrıca eğer orijinal ise ederi nedir?

@Blackrawen Hocam arkadaşa orijinal mi dediğimde birebir aynı dijital baskı dedi. Bu durumda korsan oluyor sanırım. Alınır mı bu paraya? Veya alınmaz ise kaç liraya alınır en fazla?

@Blackrawen hocam fotoya bakar mısınız tekrar? Siz bilgili bir ağabeye benziyorsunuz. O kitap orijinal değil fakat kapak tasarımı bile oylesine yapılmış ucuz bir korsan gibi. Ben eski basım sandım ama orijinal baskıyı kopyalayip kendileri kapak tasarlayıp koymuşlar sanırım. Adam da dijital karton baski diyor, orijinali çok pahalı diyor. Ben sanırım yeni sandığım baskıyı alacağım. O orijinal muhtemelen.

Scholastic yayını orijinal baskı değil mi hocam? Fotoğrafa göre öyle duruyor. Ayrıca satışı mevcut internette.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı