Ağır hasarlı araç alınır mı?

• Konuyu başlatan GTD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 76
  • Görüntüleme 9B

GTD

Hectopat
Merhaba, Kendim Golf 1.6 TDI manuel 240 binde bir araç kullanıyorum ve değiştirmeyi planlıyorum. Bir tane Golf buldum; 2016 model, 1.2 TSI, DSG, 80 bin km'de hasar kayıtlı, kaput ve sağ camurluk değişmiş (Airbag açmış) ve toplanmış bir araç. Fiyatı da ona göre uygun, piyasasına göre 50-60 bin TL düşük. Sizce hasar kayıtlı araç alınır mı?

Merhaba, Kendim Golf 1.6 TDI manuel 240 binde bir araç kullanıyorum ve değiştirmeyi planlıyorum. Bir tane Golf buldum; 2016 model, 1.2 TSI, DSG, 80 bin km'de hasar kayıtlı, kaput ve sağ camurluk değişmiş (Airbag açmış) ve toplanmış bir araç. Fiyatı da ona göre uygun, piyasasına göre 50-60 bin TL düşük. Sizce hasar kayıtlı araç alınır mı?
Bence alınmaz, ağır hasarlı aracın airbag açma garantisi yok hocam.

Alırsan kumar oynamış olursun. Biz araba bakarken bütcemizin herzaman 10 - 15bin tl altında bakardık ki aracı aldığımızda bakımlarını yapıp bizi yarı yolda bırakmasın.

Airbag tamir mi edilmiş yoksa yeni mi takılmış? Her araç alınır yeterki fiyatını ona göre düşsün yada adam gibi tamir ettirmiş olsun.

Eğer araba orjinal serviste toplanıp faturaları ve kaza görselleri varsa alınabilir. Kendi ustanız varsa arabayı gösterin kontrollerini sağlasın kaliteli bir expertizde full kapsamlı bir exper yapmanızıda öneririm. Arabaya ticaret amaçlı al sat yapmayıp binmek için alacaksanız ve üstte yazdıklarımı yaptıktan sonra içinize siniyorsa alabilirsiniz bence.

Binilir. Fakat satarken zorlanacaksınız. Ağır hasar kayıtlı araçlara güvenip alan kişi pek yok. Ayrıca araç toplandı ama orijinali kadar sorunsuz çalışıyor mu? Hava yastıkları tamir edilmiş peki olası hayati bir kazada o hava yastıkları açılacak mı garantisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı