Hasarlı laptop garantiye girer mi?

scriptedwedge

Hectopat
Yer
Ordu Fatsa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 şubat tarihinde aldığım laptopumun HDMI girişinin çalışmadığını fark etmiştim. Cihazın anakartı önceden bdh Lenovo'da değiştirilmiş belki o zaman iyi lehimlenmemiştir dedim neyse iade ederim falan lakin HDMI portunun olduğu yerde plastik çıta kendini atıyordu. Bugün uyandığımda ise oranın komple çıktığını yani kırıldığını fark ettim. Sizce bu haliyle garanti kapsamına girer mi veya girse bile ekstra ücret talep edilir mi?
1650009606137.jpeg

Merhaba arkadaşlar. 2 Şubat tarihinde aldığım laptopumun HDMI girişinin çalışmadığını fark etmiştim. Cihazın anakartı önceden bdh Lenovo'da değiştirilmiş belki o zaman iyi lehimlenmemiştir dedim neyse iade ederim falan lakin HDMI portunun olduğu yerde plastik çıta kendini atıyordu. Bugün uyandığımda ise oranın komple çıktığını yani kırıldığını fark ettim. Sizce bu haliyle garanti kapsamına girer mi veya girse bile ekstra ücret talep edilir mi?

Kullanıcı hatası derler, fiziksel hasar olduğu için.

Merhaba arkadaşlar. 2 şubat tarihinde aldığım laptopumun HDMI girişinin çalışmadığını fark etmiştim. Cihazın anakartı önceden bdh Lenovo'da değiştirilmiş belki o zaman iyi lehimlenmemiştir dedim neyse iade ederim falan lakin HDMI portunun olduğu yerde plastik çıta kendini atıyordu. Bugün uyandığımda ise oranın komple çıktığını yani kırıldığını fark ettim. Sizce bu haliyle garanti kapsamına girer mi veya girse bile ekstra ücret talep edilir mi?
çok klişe olan "kullanıcı hatası" bahanesini kullanırlar.

Kullanıcı hatası diyebilirler. Ama değişimden geldiğinde zaten bu halde olduğunu belirtirseniz bir sorun olmayacaktır muhtemelen. Ücret talep etmeden değişim yaparlar böyle söylerseniz.

Hocam kullanıcı hatası derler ama bir fiyat öğrenin. Bence çok tutmaz ama hiç yaptırmadığımdan emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı