Hastayken spor yapilir mi?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Pazartesi gunu hasta oldum. Simdi antibiyotik falan iciyorum biraz toparladi ama cigerlerime mi kalbime mi anlamadim ama arada agri giriyor. Nefeste biraz hirilti var. 2 gundur dinleniyorum,yarin devam etsem sıkıntı olur mu?

Pazartesi gunu hasta oldum. Simdi antibiyotik falan iciyorum biraz toparladi ama cigerlerime mi kalbime mi anlamadim ama arada agri giriyor. Nefeste biraz hirilti var. 2 gundur dinleniyorum, yarin devam etsem sıkıntı olur mu?

Kalp ağrısı ergenlikte normal birkaç gün daha dinlen yine de sorun olmasın.

Belirtmemişsin ama spordan kastın salona gidip ağır idman yapmak sanırım. Ağır idman tavsiye etmem, yarardan çok zararı olur. Hafif tempo yürüyüş iyidir ama daha hızlı iyileşirsin. Ağır ameliyat olduğunda bile ertesi günü hastaları yürütüyorlar bünye kendini daha hızlı toplasın diye.

Belirtmemişsin ama spordan kastın salona gidip ağır idman yapmak sanırım. Ağır idman tavsiye etmem, yarardan çok zararı olur. Hafif tempo yürüyüş iyidir ama daha hızlı iyileşirsin. Ağır ameliyat olduğunda bile ertesi günü hastaları yürütüyorlar bünye kendini daha hızlı toplasın diye.
Agir idman ne zaman girebilirim?

Hastayken vücudunun dinlenmeye ihtiyacı olur.

Spor yaparken ise kaslara hasar verirsin ve vücudunu yorarsın.

Sen iyileşme aşamasındayken spor yapmayı düşünüyorsun. Sence mantıklı mı?

İyileşme evresindeyken spor yapmanızı önermem zira spordan sonraki halsizlikle beraber hastalığında beraberindeki getirdiği halsizlik birleşince ortaya pek iyi sonuçlar çıkmıyor.Bizzat kendimden biliyorum.İyice toparlanın sonra sporunuza devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı