Haswell'den Skylake'e geçilmeli mi?

Render yapmadığın sürece (yani dakikaların bile önemi olduğu sürece) kullandığın sistemi değiştirmenin şu an için hiçbir mantığı yok. Büyük ihtimalle oynadığın oyunlar GTA V, LoL, CS:GO vs. vs. diye tahmin ediyorum. Zaten LoL ve CS:GO'da 150 FPS'de alsan aynı görüntü, 500 FPS'de alsan aynı görüntü ve aynı hisle oynayacaksın. GTA V'de ise 60 FPS veya üstü alıyorsan başka da hiçbir şeye gerek yok. Bu yüzden sistemini değiştirmenin hiçbir mantığı yok. Bekle zaten seneye başka bir işlemci serisi çıkar onu alırsın hem DRR4'e geçersin.. Şu an DDR3 sistemler gayet yaygın olarak kullanımda. Benim sistemim de DDR3 ama önümüzde 3-4 yıl beni rahat götürür diye tahmin ediyorum.

Render yapmadığın sürece (yani dakikaların bile önemi olduğu sürece) kullandığın sistemi değiştirmenin şu an için hiçbir mantığı yok. Büyük ihtimalle oynadığın oyunlar GTA V, LoL, CS:GO vs. vs. diye tahmin ediyorum. Zaten LoL ve CS:GO'da 150 FPS'de alsan aynı görüntü, 500 FPS'de alsan aynı görüntü ve aynı hisle oynayacaksın. GTA V'de ise 60 FPS veya üstü alıyorsan başka da hiçbir şeye gerek yok. Bu yüzden sistemini değiştirmenin hiçbir mantığı yok. Bekle zaten seneye başka bir işlemci serisi çıkar onu alırsın hem DRR4'e geçersin.. Şu an DDR3 sistemler gayet yaygın olarak kullanımda. Benim sistemim de DDR3 ama önümüzde 3-4 yıl beni rahat götürür diye tahmin ediyorum.

1080p'de 60 FPS oynamak, 2160p'de 60FPS oynamak. Farkı işte bu.

1080p'de 60 FPS oynamak, 2160p'de 60FPS oynamak. Farkı işte bu.

Aslan kardeşim sen 2160p'de, i5 skylake işlemci ve ddr4 ramle sadece 60 FPS oyna tekrar konuşalım. Millet Titan X SLI ve 5960X ile o çözünürlükte 60 FPS zor oynuyor. Senin kafa mı güzel anlamadım.. Neyse ya ne uğraşıyorum ki :D Hadi eyvallah.

Yalnız 1333 mhz yüksek bir hız değil. Ne zaman topladınız bu sistemi ? Yeni topladıysanız Ram'de ucuza kaçmışsınız:D. Benim 7 senelik Ddr2 sistemimdeki Ram'ler 800 MHz.

Aslan kardeşim sen 2160p'de, i5 skylake işlemci ve ddr4 ramle sadece 60 FPS oyna tekrar konuşalım. Millet Titan X SLI ve 5960X ile o çözünürlükte 60 FPS zor oynuyor. Senin kafa mı güzel anlamadım.. Neyse ya ne uğraşıyorum ki :D Hadi eyvallah.

Asıl senin mi kafan güzel? Ben aynı ekran kartı ile ddr3 i5 ve ddr4 i5'i kıyasladım. Titan X nereden çıktı? 2K'da 980 Ti + i5 6500 ile GTA 5'te Ultra'da 60 FPS'de oynayabilirsin.

Kafan güzelmiş, kardeş güle güle kullan. :)

Merhaba arkadaşlar. Elimde İntel Core i5 4440 işlemci, Asus H81M Plus anakart ve Hi-Level 2X4GB DDR3 1333 MHz bellekler var. Sizce bu üçlüyü satıp Skylake i5 işlemci, DDR4 RAM ve soket 1151 anakarta geçmeye değer mi? Şimdi bakıyorum DDR2 sistemler gerçekten çok zayıf. Acaba ileride aynı durum DDR3 sistemler için de olur mu? Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Cevabı kendin söylemişsin işte. İlerde DDR3 zayıf düştüğünde ancak değiştirirsin. Oyun performansına bariz etkisi yok şimdilik DDR4'ün.

Yalnız 1333 mhz yüksek bir hız değil. Ne zaman topladınız bu sistemi ? Yeni topladıysanız Ram'de ucuza kaçmışsınız:D. Benim 7 senelik Ddr2 sistemimdeki Ram'ler 800 MHz.
Şöyle oldu. Akrabam bana hediye etti 4 Gb. 1333 Mhz. Ben de bir kaç gün sonra aynısını alarak terfi ettim. Yoksa bilerek almadım. Araştırmasını yaptığımda 1333 ile 1600 arasında oyunlarda fark olmayacağını gördüm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı