Hat açmak için herhangi bir şey isterler mi?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Uzun zamandır hattım kapandı. Örnek olarak 100 TL yatırdım en son hattıma. Bitince bir daha para atmadım. Yarın gidip açtıracağım. Çünkü hattım gitmiş. Numaram hep silinmiş kapanmış. Turkcell gideceğim ve yaşım küçük. Sizce ne isterler?

Hattın iptal olduysa yeni hat açacaksın. Zaten sürekli seni uyarıyorlar. Eğer aramalara kapandıysa TL yükleyince geri açılır. Yeni hat için 500-600 arası bir fiyatlandırma vardı, kimlik yeterli oluyor.

Yeni hat alman gerekebilir 18 yaş altına vermezler. Başka biri alıp siz kullanmaniz için verebilir kimlik fotokopisi ve imza dişinda başka bir şey gerekmiyor. Ayrıca faturasiz hat alıyorsanız yeni hat ücreti de oluyor.

Hocam şöyle diyim beni birisi arıyor ama böyle bi numara yok diyor. Telefondan whatsahapa gircem kod gelmiyor. Şimdi ben para yüklesem açılır ?

Böyle bir numara yok, aradığınız numara kullanılmamaktadır vb. diyorsa hat iptal olmuş anlamına geliyor. Yine de bir servise sor.
Hocam aynen onu dedi. İptal oldu da bu geri açılamaz mı ya ?

Açılmaz diye düşünüyorum. Hat sahibinin e-Devlet'i üzerinden bakabilirsiniz.

Hocam hat sahibi benim yaşım 14. e-Devlet'im maalesef yok yarın gitsem bana yeni hat almamı söyleyecekler o zaman da yaşım küçük vermiyecekler doğru mu?

Hocam hattım geri açılıyor galiba. Yarın gideceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-21 173648.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-21 173648.png
    46 KB · Görüntüleme: 6
Hocam aynen onu dedi. İptal oldu da bu geri açılamaz mı ya?

Hocam hat sahibi benim yaşım 14. e-Devlet'im maalesef yok yarın gitsem bana yeni hat almamı söyleyecekler o zaman da yaşım küçük vermiyecekler doğru mu?

Net hatırlamıyorum ama iptal olan numaralar 1 yıl süre ile alınamama gibi bir şey vardı. Kurtarılma gibi bir şey olacağını zannetmiyorum. En iyi ihtimal numarayı kimse almaz tekrar alırsın ama bunu yine de bir sor. Eğer tekrar alırsan para vermen gerekecek. Faturalı yaparlarsa faturaya aylık taksit olarak yansır, hazırkart olarak alırsan peşin ödüyorsun.

Hocam aynen onu dedi. İptal oldu da bu geri açılamaz mı ya?

Muhtemelen evet hat sahibi aynı numaradan hat çıkarabilecek. Ama bedava olacağını sanmıyorum. 2 ay önce 600 falandı yeni hat ücreti. Yeni kimlik kartıysa onunla gitmesi yeterli olmalı.

Yaşın küçükse aile bireyin hat çıkarmalı. Zaten eski hatta senin üzerine değildi sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı