Hat değerleri ile ne hız alınır?

destiel

Centipat
Daha fazla  
Altyapı sorguladigimda 35, 38 Mbps olduğu söyleniyor ancak geçen Türk Telekom tarafından arandigimda 70 Mbps demişti TurkNet'e geçeceğim için merak ediyorum. TurkNet alinabilecek maksimum interneti verdiğine göre bu hızı alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20221209_010149.jpg
    IMG_20221209_010149.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapınız 72Mbps indirme hızını destekliyor, ancak hat gürültüsü (SNR margin) düşük ve bu hızı kaldıramaz. Ankastre kutusundan dairenize gelen kabloda hasar ve ek olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Altyapınız 72Mbps indirme hızını destekliyor, ancak hat gürültüsü (SNR margin) düşük ve bu hızı kaldıramaz. Ankastre kutusundan dairenize gelen kabloda hasar ve ek olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.
12 yıl önce internet baglattigimizda kullanılan kabloyu kullanıyorum bu değerin düşüklüğü ondan kaynaklanabilir mi ? Kaynaklanıyorsa arayıp kabloyu değiştirmelerini isteyebilir miyim ?

12 yıl önce internet baglattigimizda kullanılan kabloyu kullanıyorum bu değerin düşüklüğü ondan kaynaklanabilir mi? Kaynaklanıyorsa arayıp kabloyu değiştirmelerini isteyebilir miyim?

Kablo oldukça eski, kesin olmamakla beraber kablonun yenisi ile değiştirilmesinin büyük ölçüde faydalı olacağını düşünüyorum. TT genellikle bina içi bakır kablolu hatlara (VDSL, ADSL) karışmıyor, müşteri hizmetlerine sormanızda fayda var. TT çekmezse kabloyu kendiniz çekebilirsiniz, ardından kutu bağlantısı yapılması için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu konuda bir bilginiz yoksa kabloyu bir elektrikçiye çektirebilirsiniz. Döşeyeceğiniz kablonun CAT6 olmasına dikkat edin, kablo döşetirken dairenize gelen kablonun ucuna RJ11 çakılmasını isteyin, böylelikle herhangi bir ek yapılmadan CAT6 kabloyu direkt olarak modemin DSL girişine takabileceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı