Hat değerleri nasıl iyileştirilebilir?

Hocam TürkTelekom düşünceme göre en yakın saha dolabından internet veriyor, size yakın santralde ADSL ise ADSL'den fazla alamazsınız derler. Netspeed ise uzakta olsa yüksek hız vermeye çalışıyor, bina içi tesisatınızı iyileştirebilirseniz NetSpeed'e geçmeniz durumunda daha yüksek alabilirsiniz, ancak ne kadar yüksek olur orasını bilemem.

@Patrixcs Hocam 2 yıl kadar önce TürkTelekom 16Mbps'den fazla hız veremeyiz dediğin de Netspeed'e geçtim, şu an VDSL olarak altyapım 39Mbps'ye kadar destekliyor, bina içi kablolamam yetmediği için 24Mbps hız alıyorum. Evdekileri ikna edemediğim için de ankastreden gelen kabloyu değiştiremiyorum.

NetSpeed sorgum:
NetSpeedHız.png

Not: Türk Telekom'un vermiş olduğu TP-Link TD-W9970v3 modemi hattıma bağladığımda ise otomatik olarak hızımı 16Mbps olarak gösteriyor ve internet bağlantısı sağlanamıyor.

@SinSharrah saha dolabında VDSL port kalmadıysa Türk Telekom zaten veremez. Onların açması gerekli ama uğraştırıyorlar. Sen şu an o altyapıdan sana VDSL port veren hangi firmaya geçersen geç. Yine aynı hızı alacaksın. NetSpeed'e özel bir durum değil. Çünkü Türk Telekom altyapısından hizmet alıyorsun. Senin dediğine göre benim netspeeden 100 Mbps almam gerekiyor o zaman ama alamıyorum 🤣. Benim iç tesisatım daha da berbat hat zayıflamam download 20'e yakın. Uploadda ise 40'larda ve aldığım hızlar. Saha dolabınada olan uzaklığım.

2020.11.14-13.10.png

2020.11.14-13.08.png

Bunlarda TT'de şu an aldığım ping değerleri. Yaptıkları iyileştirme kalıcı olursa çoğrafi konuma göre alıyorum. Bu Fortnite Frankfurt ve NetSpeed'in bu ping değerlerini vermesi dünyanın sonu anlamına gelir.

2020.11.11-09.53.png

Bu da Rainbow Frankfurt buyur.

2020.11.12-00.45_01.png

@Patrixcs Siz beni çok yanlış anlamışsınız hocam. Evime yakın olan (40metre) saha dolabı ADSL destekli, VDSL desteklemiyor zaten. Dediğim gibi 2 yıl önce TTNET'e diretmemize rağmen 16Mbps'den yüksek hız veremeyeceklerini belirttiler. TürkNet, NetSpeed gibi firmalar ise 35'e kadar destekli paketler öneriyorlardı. Ne dediysem de sizin 100Mbps alabileceğinizi ima ettim bilmiyorum açıkçası. Fortnite'ta falan değil ancak CS:GO'da 36 pingleri gördüğüm oluyor benim de.

Geri
Yukarı