İnternet hat değerleri nasıl?

Pequenoo

Centipat
Daha fazla  
Kod:
Bağlantı durumu bağlı.
Modülasyon tipi VDSL2.
Gerçek Hız(Yukarı/Aşağı) 8191/70956 Kbps.
Ulaşılabilir Hız(Yukarı/Aşağı) 23950/88067 Kbps.
Gürültü marjı (yukarı / aşağı) 27/8 dB.
Hat zayıflama (Yukarı/Aşağı) 0.3/8.7 dB.
Çıkış gücü(Yukarı/Aşağı) 8.8/14.7 dbm.
Veri yolu(Yukarı/Aşağı) Fast/Fast
Araya girme derinliği (Yukarı/Aşağı) 1/1
Serpiştirme gecikmesi(Yukarı/Aşağı) 0/0 ms.
Inp(Yukarı/Aşağı) 0/0 semboller.
Profil 17a.
Hat çevrimiçi süresi 0 sa 8 dk 39 sa.
Linkencap g.993.2_annex_k_ptm
CRC hataları(Yukarı/Aşağı) 0/1
Fec hataları(Yukarı/Aşağı) 0/12

İnternet hat değerlerim bu şekildedir. Gün içerisinde 2-3 defa hız düşüklüğü yaşıyorum bunun sebebi hattan mı kaynaklanıyor? Eğer değlerim normal ise modem değiştirmeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Kod:
Bağlantı durumu bağlı.
Modülasyon tipi VDSL2.
Gerçek Hız(Yukarı/Aşağı) 8191/70956 Kbps.
Ulaşılabilir Hız(Yukarı/Aşağı) 23950/88067 Kbps.
Gürültü marjı (yukarı / aşağı) 27/8 dB.
Hat zayıflama (Yukarı/Aşağı) 0.3/8.7 dB.
Çıkış gücü(Yukarı/Aşağı) 8.8/14.7 dbm.
Veri yolu(Yukarı/Aşağı) Fast/Fast
Araya girme derinliği (Yukarı/Aşağı) 1/1
Serpiştirme gecikmesi(Yukarı/Aşağı) 0/0 ms.
Inp(Yukarı/Aşağı) 0/0 semboller.
Profil 17a.
Hat çevrimiçi süresi 0 sa 8 dk 39 sa.
Linkencap g.993.2_annex_k_ptm
CRC hataları(Yukarı/Aşağı) 0/1
Fec hataları(Yukarı/Aşağı) 0/12

İnternet hat değerlerim bu şekildedir. Gün içerisinde 2-3 defa hız düşüklüğü yaşıyorum bunun sebebi hattan mı kaynaklanıyor? Eğer değlerim normal ise modem değiştirmeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Hocam int yavaşlamasının nedenleri değişiyor duruma göre ama. Genellikle ya modem kaynaklı oluyor ya da int istasyona uzaklıktan kaynaklanıyor.

Downstream gürültü marjı değeri sınırda görünüyor (8 db). 8'in altına inerse hattınızda kopmalar meydana gelebilir. Sadece hız düşümü yaşıyorsanız görmezden gelebilirsiniz bence. Ama daha kaliteli olmasını isterseniz hızınızı 70 Mbps'den 60'a düşürüp tekrar kontrol sağlayabilirisiniz.

Keenetic Hero modelini almayı düşünüyorum modem olarak, yaşadığım problemi çözme de yardımcı olur mu?

Son düzenleme:
Keenetic Hero modelini almayı düşünüyorum modem olarak, yaşadığım problemi çözme de yardımcı olur mu?
Yani net bir cevabınız yok aslında. Olabilir de olmayabilir de. Hat değerleriniz iyi gözüküyor açıkçası. Hat zayıflamanız düşük seviyede. Yaşadığınız problem gürültü yani SNR marjinine bağlı diye düşünüyorum ben. Bu da hattınızın kaldırabildiğinden fazla hız almasıyla ortaya çıkar genelde. Direkt modem satın almak yerine bir yakınınızla modeminizi değiştirip bir süre test etmenizi öneririm. Problem devam ederse internet sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekir.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Daha önceden 35 Mbps kullanırken hatırladığım kadarıyla bir sorun yaşamıyordum söylemiş olduğunuz gibi hızdan kaynaklı bir sorun galiba internet hızımı 50 Mbps düşürüp birkaç gün öyle test edeceğim devam ederse 35'e düşürüp öyle kontrol ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı