Hat değerleri nasıl?

AzPişmişKöfte

Hectopat
Makaleler
2
Türk Telekom elemanı hız ölçüp bu hat maksimum 58 Mbps destekliyor fakat stabil kullanacağın değer 35 dedi doğru mu?
Bu şu anki olan hat değerleri pek anlamıyorum bilgili arkadaşlar bakıp yorumlar ise sevinirim.

@Tortue @erengore @Murat5038 @Yener K.
@Dutchman
@Alfa Prime

Dosya Ekleri

• IMG_20220717_185433.jpg
    IMG_20220717_185433.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom elemanı hız ölçüp bu hat maksimum 58 Mbps destekliyor fakat stabil kullanacağın değer 35 dedi doğru mu?
Bu şu anki olan hat değerleri pek anlamıyorum bilgili arkadaşlar bakıp yorumlar ise sevinirim.

@Tortue @erengore @Murat5038 @Yener K.
@Dutchman
@Alfa Prime
Bazen hatlarda sıkıntı oluyor, diyelim alt yapın 35 destekliyor ama sürekli internetin kesilebiliyor onun için belirli bir hızda sabitliyorlar.
Genelde alt yapı ya da modemden kaynaklı olabiliyor.

@Ulunay
@Disty

Hocam oradan baktım ve açıkçası pek anlayamadım siz açıklarsanız sevinirim.
Ve Türk Telekom elemanın dediği şey doğru mu?
Adamın dediği şey doğru mantıklı olan da o zaten. Hat değerlerinizi açıklayayım:

Şu anki size tanımlanan upload: 6 Mbps
Şu anki size tanımlanan download: 35 Mbps
Altyapınızın verebildiği maksimum upload: 21 Mbps
Altyapınızın verebildiği maksimum download: 55 Mbps
SNR değeriniz ortalama düzeylerde.
Hat zayıflaması değerleriniz oldukça iyi.

Eğer ki 50 Mbps olan bir paket kullansaydınız bu sefer SNR değeriniz ortalama değerlerden çok daha kötü değerlere düşecekti ki bu Hat zayıflaması için de geçerli bir şey. Bu değerler kötü olduğu sürece de internette kopmalar ve ping sorunları yaşayacaktınız. İdeal olan bu pakette kalmanızdır.

Adamın dediği şey doğru mantıklı olan da o zaten. Hat değerlerinizi açıklayayım:

Şu anki size tanımlanan upload: 6 Mbps.
Şu anki size tanımlanan download: 35 Mbps.
Altyapınızın verebildiği maksimum upload: 21 Mbps.
Altyapınızın verebildiği maksimum download: 55 Mbps.
SNR değeriniz ortalama düzeylerde.
Hat zayıflaması değerleriniz oldukça iyi.

Eğer ki 50 Mbps olan bir paket kullansaydınız bu sefer SNR değeriniz ortalama değerlerden çok daha kötü değerlere düşecekti ki bu hat zayıflaması için de geçerli bir şey. Bu değerler kötü olduğu sürece de internette kopmalar ve ping sorunları yaşayacaktınız. İdeal olan bu pakette kalmanızdır.

Hocam dediğiniz gibi paketim 35 Mbps fakat aldığım değer 30-31 bu normal mi?
Müşteri hizmetlerini arayıp sorayım mı?

Değerlere göre doğru gözüküyor. SNR Margin çok da iyi değil. Santral mesafesi de etkiler.

Hocam dediğiniz gibi paketim 35 Mbps fakat aldığım değer 30-31 bu normal mi?
Müşteri hizmetlerini arayıp sorayım mı?
Wi-Fi ile bağlanıyorsanız normal. Çünkü hat değerleriniz size 35 Mbps veriyor yani bir kısıtlama ya da hız düşürme söz konusu değil. Wi-Fi ile bağlanmıyorsanız ethernet kablosunda da sorun olabilir ancak modemde etkili bir seçenek tabii bu konuda.

Wi-Fi ile bağlanıyorsanız normal. Çünkü hat değerleriniz size 35 Mbps veriyor yani bir kısıtlama ya da hız düşürme söz konusu değil. Wi-Fi ile bağlanmıyorsanız ethernet kablosunda da sorun olabilir ancak modemde etkili bir seçenek tabii bu konuda.
Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.
Değerlere göre doğru gözüküyor. SNR Margin çok da iyi değil. Santral mesafesi de etkiler.
Santral mesafem 388 metre altyapı sitelerinde böyle çıkıyor.

Geri
Yukarı