Hat değerleri ne kadar hızı kaldırır?

muhammetaksu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Hat değerlerimi aşağıya bıraktım. Şimdiye kadar ADSL kullanıyordum. Bulunduğum yere VDSL gelmiş. Hattım en fazla kaç Mbps kaldırır? Eğer VDSL geçersem hat değerlerimde bir değişme olur mu? Bir de bağlı olduğum santral 800 metre civarı uzaklıktaydı, şimdi altyapı sorgulaması yapınca 120 metre kadar görünüyor yakına kurmuşlar galiba. Yakındaki santrale nasıl aldırabilirim?

resim_2022-09-01_173317214.png

Bu değerler sizin aldığınız değerler muhtemelen, altyapınızın desteklediği değerleri göremiyor musunuz normalde aynı yerde gözükmesi gerek?

Bu değerler sizin aldığınız değerler muhtemelen, altyapınızın desteklediği değerleri göremiyor musunuz normalde aynı yerde gözükmesi gerek?
Tenda modem kullanıyor. Aygıt bilgisi bölümünden, XDSL istatistiğinin görselini atması lazım.
Biraz kurcaladım şu kısmı buldum.

resim_2022-09-01_180248404.png

Şuanki hattınız adsl altyapı sorgu ile test yapıp ss atarsanız yardımcı olabilirim. İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş.
resim_2022-09-01_180505390.png

Yeni kabin ise muhtemelen 100 rahat alırsınız, bana da 81 diyordu ve paket olsa 150 Mbps kadar alabiliyor olurdum fakat bu durum abone sayısı, uzaklık ve bina içi tesisat gibi nedenlerle değişkenlik gösterebiliyor. Ben olsam düşünmeden VDSL geçerdim çünkü bazen kapılabiliyor portlar...

Edit: Modeminiz VDSL destekliyor mu diye de bakmanızı öneririm önceden.

Yeni kabin ise muhtemelen 100 rahat alırsınız, bana da 81 diyordu ve paket olsa 150 Mbps kadar alabiliyor olurdum fakat bu durum abone sayısı, uzaklık ve bina içi tesisat gibi nedenlerle değişkenlik gösterebiliyor. Ben olsam düşünmeden VDSL geçerdim çünkü bazen kapılabiliyor portlar...

Edit: Modeminiz VDSL destekliyor mu diye de bakmanızı öneririm önceden.
Modem siparişi verdim gelince VDSL'e geçiş işlemini yapacağım. Tek endişem SNR Margin. Denemekte fayda var bakalım ne olacak. Bu arada santral mesafesi 120 metre görünüyor.

Geri
Yukarı