Hat değerleri normal mi?

KingExodus

Kilopat
Daha fazla  
5-10 dakikada bir kesinti yaşıyorum. Hat değerlerim normal mi?

1696148514566.png

Not: Bunu attıktan sonra bir kesinti daha oldu o kesintide hata değeri sıfıra düştü ve hala öyle.

Son düzenleme:
Download SNR margininiz çok düşük. İç tesisat yenilenmesi lazım ya da biraz daha düşük pakete geçin.

Download SNR margininiz çok düşük. İç tesisat yenilenmesi lazım ya da biraz daha düşük pakete geçin.
Babama da aynısını diyorum düşük hız almayalım diye geçirmiyor 50mbps olan pakete. Altyapı 70 gözüküyor diye 70'e yükselttirmiştik 1.5 ay falan öyle kullandık şimdi böyle bir sorun başladı ve sitedeki altyapı hız değeri 50'ye düşürüldü.

Paket değiştirmeden limitlemenin bir yolu var mı?

Maksimum 80Mbps destekliyor altyapın ve iç tesisatın iyi olursa 50Mbps'ı sıkıntısız alırsın aslında SNR Margin değerin kötü değil bahsettiğim gibi tesisat iyi olursa SNR 7 olsa bile hattında bir sıkıntı olmaz. İlk önce sağlayıcı ile görüşün baktın olmuyor iç tesisata CAT6 kablo çekin.

Babama da aynısını diyorum düşük hız almayalım diye geçirmiyor 50Mbps olan pakete. Altyapı 70 gözüküyor diye 70'e yükselttirmiştik 1.5 ay falan öyle kullandık şimdi böyle bir sorun başladı ve sitedeki altyapı hız değeri 50'ye düşürüldü.

Paket değiştirmeden limitlemenin bir yolu var mı?

Modeminiz neydi? Böyle ayar vardı modemlerde.

Modeminiz neydi? Böyle ayar vardı modemlerde.
VN020-F3

Maksimum 80Mbps destekliyor altyapın ve iç tesisatın iyi olursa 50Mbps'ı sıkıntısız alırsın aslında SNR Margin değerin kötü değil bahsettiğim gibi tesisat iyi olursa SNR 7 olsa bile hattında bir sıkıntı olmaz. İlk önce sağlayıcı ile görüşün baktın olmuyor iç tesisata CAT6 kablo çekin.
Altyapı sorgulamada başta 50 gösteriyordu sonra TurkNet'e geçince 70 olarak gözüktü şimdi geri 50 oldu bunun sebebi nedir peki?

Aradaki splitterı kaldırıp deniyorum şu anda değerler aynı fakat bir sıkıntı göremiyorum gözlemleyeceğim biraz.

Son düzenleme:
VN020-F3

Altyapı sorgulamada başta 50 gösteriyordu sonra TurkNet'e geçince 70 olarak gözüktü şimdi geri 50 oldu bunun sebebi nedir peki?

Aradaki splitterı kaldırıp deniyorum şu anda değerler aynı fakat bir sıkıntı göremiyorum gözlemleyeceğim biraz.

192.168.1.1 girince QoS diye bir ayar var mı? QoS ayarı nasıl olmalı? şöyle bir konu buldum yardımcı olabilir.

192.168.1.1 girince QoS diye bir ayar var mı? QoS ayarı nasıl olmalı? şöyle bir konu buldum yardımcı olabilir.
O ayar sanırsam cihazlara giden hızı limitliyor. Ben altyapıdan gelen hızı limitleme ile ilgili bir ayar sormuştum.

O ayar sanırsam cihazlara giden hızı limitliyor. Ben altyapıdan gelen hızı limitleme ile ilgili bir ayar sormuştum.
Bu arada şu an 8 dakikadır çalışıyor hata değeri 1 de kaldı sorun splitterdan kaynaklı duruyor

Bu arada şu an 8 dakikadır çalışıyor hata değeri 1 de kaldı sorun splitterdan kaynaklı duruyor.

Kalitesiz splitter ise evet o da yapıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı