Hat Değerleri Ve ISS Önerisi

Korvo17

Hectopat
Herkese selamlar. Hat değerleri resimde gözüktüğü gibi. Sizlere bir kaç şey sormak istiyorum. Bulunduğum cadde üzerinde 1-26 numaralı apartmanlar da ADSL hizmeti, 27 ve sonrasında ise VDSL hizmeti var. Ben 24 numaralı apartman da oturuyorum. O yüzden şuan ADSL kullanıyorum. Çapraz apartman da oturan arkadaşım VDSL kullanıyor ve ikimiz de aynı santrale bağlıyız. Ancak o VDSL alabiliyor. Ben Türknet firmasına geçiş yapsam, yapa üzerinden VDSL hizmet sağlayabilirler mi? Sağlayamazlar ise VDSL için ne yapmam gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• asdasd.png
    asdasd.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 29
Hocam bizimde çapraz apartmanımızda TurkNet VDSL veriyor fakat ben ADSL kullanabiliyorum ancak. Aradığımda bir şey söylemediler, geçiştirdiler öyle.

Hocam bizimde çapraz apartmanımızda TurkNet VDSL veriyor fakat ben ADSL kullanabiliyorum ancak. Aradığımda bir şey söylemediler, geçiştirdiler öyle.
Tek mağdur ben değilmişim. Telekom ile görüştüm. Dedikleri şey "arkadaşınız doğrudan vdsl portuna bağlı, siz adsl portuna bağlısınız. Boşta vdsl portu yok, eğer olursa geçişiniz yapılır" dediler. 7 senedir boş port yok. Ama ne hikmet ki arkadaşımın binasında herhangi bir dairenin sorgulamasını yapınca port var gözüküyor. Paramızla rezil oluyoruz, başka açıklaması yok. Türknet'in yapa altyapısı işe yaramaz mı diyorsun? Bildiğim kadarıyla onların direk müdahale hakkı var santrale.

Tek mağdur ben değilmişim. Telekom ile görüştüm. Dedikleri şey "arkadaşınız doğrudan VDSL portuna bağlı, siz ADSL portuna bağlısınız. Boşta VDSL portu yok, eğer olursa geçişiniz yapılır" dediler. 7 senedir boş port yok. Ama ne hikmet ki arkadaşımın binasında herhangi bir dairenin sorgulamasını yapınca port var gözüküyor. Paramızla rezil oluyoruz, başka açıklaması yok. TurkNet'in yapa altyapısı işe yaramaz mı diyorsun? Bildiğim kadarıyla onların direk müdahale hakkı var santrale.

Bilmiyorum bir şansınızı deneyin fakat TurkNet'in ilgili olduğu söylenemez. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek zaten ölüm bir de geçince başından atıyor direkt. Şaka gibi bana santrale siz uzaksınız demişti çaprazdaki bina ile aramızda 50 metre olmasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı