Hat değerlerim nasıl?

fixit

Kilopat
nnnaaae.JPG

Hat değerlerim nasıl. Dün bir konu açmıştım ve konunun devamında hat değerlerimi paylaşmıştım bazıları değerlerin iyi olduğunu 100 Mbps hıza yakın bir hız alabileceğimi söylediler. Bugün Türk Telekom ile görüştüm 100 Mbps hız vermeleri durumunda kendilerine geçeceklerini bildirdim ancak onlar ise maksimum 82-83 Mbps bandında bir hız verebileceklerini söylediler. NetSpeed ve TürkNet ise maksimum 75 Mbps dedi. Hat değerlerinden anlayanlar için 100 Mbps vermemelerinin sebebi hat değerlerim mi?
Şu anki sonuçlar böyle:

aqwqqwwee.JPG

Hangi değer yüksek ise onu baz alabilirsiniz, modem o şekilde çalışıyor diye biliyorum.

O halde hocam benim download için "SNR margin" değerlerim 12-13 bandında seyrediyor. Bu değer sizin attığınız görselde "hat oturur ama düşme meydana gelebilir" ibaresine denk geliyor. Bu durum şu an için bile fazla iyi sayılmaz iken eğer hız artırımı ile "SNR margin" değeri daha da azalıyorsa ise dediğiniz gibi kopmalar ve kesintiler başlayabilir.

O halde hocam benim download için "SNR margin" değerlerim 12-13 bandında seyrediyor. Bu değer sizin attığınız görselde "hat oturur ama düşme meydana gelebilir" ibaresine denk geliyor. Bu durum şu an için bile fazla iyi sayılmaz iken eğer hız artırımı ile "SNR margin" değeri daha da azalıyorsa ise dediğiniz gibi kopmalar ve kesintiler başlayabilir.

Evet. SNR ve hız birbiriyle ilişkilidir.

Evet. SNR ve hız birbiriyle ilişkilidir.

Teşekkürler ederim. Belki ilerleyen zamanlarda hattı sağlamlaştırıp kayıpları azaltmak ve "SNR Margin" değerinin arttırmak için(her ne kadar etkisi belki de az olacaksa da) mevcut tesisatta ki kabloları değiştirip ankastreden direk bağlantı veya iç tesisatta değişime giderim.
Şöyle bir yazı buldum Technopat>makale'de:

marginn.JPG

Şu anda yeniden maksimum veri oranım 96000-97000 civarlarına çıktı. Demek ki bu "88 Mbps" kitleme olayı yok ya da her zaman olmuyor.
Genelde sıcaklık ve yoğunluk artınca reset atmak yerine kendini 88 Mbps'e sabitliyor.
TT'nin kullandığı saha dolapları havalandırma açısından yetersiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı