Hat değerlerindeki Anormal değerler

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmek istediğim 2 senedir Türk Telekom ve altyapısıyla verdiğim mücadelenin sonuna geldiğini belirteyim. Türknet'e geçiş yapmak üzereyim birkaç gün içerisinde geçerim. 1 sene içerisinde ankastreden gelen hattı CAT5'e kablo ile değiştirdim. Sağlam bir iç tesisat (daha doğrusu kablo dışarıdan geliyor) yaptım. Türk Telekom'un standart Tp'link VDSL modemini aldım. Bu zamana kadar 16 mbps'ten fazla hız görmedim. Zaten hat değerlerimde de bunun üstüne çıkamayacağımı anladım. Türk telekom müşteri temsilcisi de öyle demişti. Fakat Türknet müşteri temsilcisi bana, aktif altyapımızdasınız.

Bizden 35 ile 100 Mbps arasında bir değer alırsınız dedi. TT'de çalışan bir dostum bana senin hattın, santrale 300 ile 400 metre arasında bir mesafede. Türknet'in vaad ettiği hız doğru mudur ? SNR marjım kötü ama hat zayıflama değerlerim alım gücü vs çok iyi. Bu değerlerdeki dengesizlikler niye ?
11111.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif altyapımızdasınız dediyse YAPA dasındır. YAPA, TT alt yapısından farklıdır. Vaat edileni alabilirsin ama Türkneti ara ve santrale olan mesafeni iste. Ona göre yorum yapabiliriz.

Aktif altyapımızdasınız dediyse YAPA dasındır. YAPA, TT alt yapısından farklıdır. Vaat edileni alabilirsin ama Türkneti ara ve santrale olan mesafeni iste. Ona göre yorum yapabiliriz.
Yapa da değilim olsam belirtirdim. TT altyapısında gelecek. Fakat aktif altyapıda yani santral kontrolü onların elinde.

Yapa da değilim olsam belirtirdim. TT altyapısında gelecek. Fakat aktif altyapıda yani santral kontrolü onların elinde.
Aktif altyapınızdasınız tabirini YAPA için kullanırlar bir yanlışın olabilir tekrar sor. VAE deysende yine bu değerleri alırsın sonra VDSL e geçiş istersin uygunsa geçirirler. TT dekş tanıdığına sor bakalım VDSL port var mıymış boşta diye. Varsa VAE de verir Türknet yoksa yine aynı değerleri alırsın. YAPA ise de şansına bağlı.

Aktif altyapınızdasınız tabirini YAPA için kullanırlar bir yanlışın olabilir tekrar sor. VAE deysende yine bu değerleri alırsın sonra VDSL e geçiş istersin uygunsa geçirirler. TT dekş tanıdığına sor bakalım VDSL port var mıymış boşta diye. Varsa VAE de verir Türknet yoksa yine aynı değerleri alırsın. YAPA ise de şansına bağlı.
Büyük ihtimalle VAE olacak.
Bu hat değerleriyle bana söyledikleri arasında fark var. 100 mbps'e kadar hız vaad ediyorlar ama herhalde 60-70 alırsınız diyorlar. Mümkün müdür işin o kısmında çok kararsız kaldım.
Konuyu güncellemek istedim arkadaşlar. Türknete geçiş sürem tam 6 gün sürdü. İnternet ilk geldiği 6 saat içerisinde, modemimdeki Türk Telekom değerleriyle aynıydı. 16 kullanmama rağmen 12 mbps'te idi. Yani üstte belirttiğim değerlerdi. Pingte 45-50 lerden 110-120 hatta 140-150 lere kadar çıkmıştı. Evime misafir gelmişti yarım saat önce kalktılar bende pc başına geçtim tekrardan moralim çok bozuktu ve birden ne göreyim hat değerlerim bunlar. Hız artmış, o değerler yok, ping değerleri iyileşti ve adsl yok vdsl var. Bana türk telekomun 16 mbps'i zor verdiği yerde Türknet 32 mbps veriyor şuan. Yarında 100 mbps'e kadar olan pakete geçirecekler ve daha fazla alacağımı söylemişlerdi. Şuan bile bu değerler beni gani gani mutlu etti. Teşekkürler Türknet !

Dosya Ekleri

• 1123.png
    1123.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı