Hat değerlerinin hız yükseltmeye uyumu

Kesinlikle Tp-link. Çünkü çift çekirdekli işlemci var. Değiştirilebilir harici 3 anteni var. Asus ise nedense 2.4 ve 5 GHZ kablosuzu olmasına rağmen 2 anten kullanmış. 3 antenli Asus çekimde sorun yaşatıyorsa 2 antenlisini düşünmek bile istemiyorum. Tp-link almak daha mantıklı.
Düzeltme yapıyım. Yanlış bir fotoğrafa bakmışım. 2 antenli değil Asus.
İki modemde aşağı yukarı aynı özellikte. Çift çekirdekli olmasından ötürü ben Tp-link alırdım.
Evet hocam AC55U 4 antenli. Bir de VR600' göre 65 - 70 tl gibi pahalı. Harici anten olarak öneriniz var mı? 9 db lik antenler var sanırım, bütün antenler cihaza uyumlu oluyor mu?

Evet hocam AC55U 4 antenli. Bir de VR600' göre 65 - 70 tl gibi pahalı. Harici anten olarak öneriniz var mı? 9 db lik antenler var sanırım, bütün antenler cihaza uyumlu oluyor mu?
Anten konusunda tam bir bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem. Önce cihazı alın kullanın sorun yaşarsanız anten değişimine gidebilirsiniz ama sanmıyorum çekim sorunu yaşatacağını.

Evet yok. MediaTek işlemci kullanıyor.
Tplink VR1200 modem düşünebilirsin. Fiyat 350 TL Hepsi Burada da. Broadcom işlemcili. 5 GHZ kablosuzuda var. İnceleyebilirsin.

Tp link VR1200
Tp link VR400
Asus AC750

Zyxel modemde var o fiyatlarda ama tek işlemci ile çalışıyor. Bu iki modemde Broadcom kullanıyor ve Asus modemlerdeki gibi ayrı ayrı işlemcileri var.
Karar senin. Asus Mediatek işlemcili. Kendim kullanıyorum AC750 modemi hiç kopma donma gibi sorunlar yaşamadım sorunsuz 1 yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşatmadı. 21 gün boyunca hiç kapat aç yapmadan bile çalıştı modem hiç şişme ping falan sorunlar yaşatmadı. 21. gün elektrik kesilmişti. :)
Tp Link VR1200 modeli de MediaTek işlemcili değil mi ? 3 saatte bir internet kopuyor modem tam anlamıyla vasat.

Anten konusunda tam bir bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem. Önce cihazı alın kullanın sorun yaşarsanız anten değişimine gidebilirsiniz ama sanmıyorum çekim sorunu yaşatacağını.
Anten yerine powerline almak daha mantıklıdır sanırım? Powerline larda lag veya ping yapma sorunu oluyor mu? VR600 de 1 GB ram mi var, Varsa epey yüksek iyi anlamda.
Tp Link VR1200 modeli de MediaTek işlemcili değil mi ? 3 saatte bir internet kopuyor modem tam anlamıyla vasat.
MediaTek diye biliyorum. Almayı düşünmüştüm, şimdi ibrem VR600'e döndü. Siz de VR1200 mü var şu an?

3 saatte bir modem bağlantı koparmaz. Mümkün değil. Ya modem arızalıdır ya da altyapınız kötüdür.
Hata (pkts) oranı hiç durmadan artıyor ve bir süre sonra internet kullanılamayacak kadar yavaşlıyor. Altyapı 70 MBPS desteklerken ben hızımı 50 MBPS sabitlettim. Normalde paketim 75 MBPS. DSL kablosunu söküp takarak Hata (pkts) oranını sıfırlayarak yeni bir 3 saat başlatıyorum :)

Hata (pkts) oranı hiç durmadan artıyor ve bir süre sonra internet kullanılamayacak kadar yavaşlıyor. Altyapı 70 MBPS desteklerken ben hızımı 50 MBPS sabitlettim. Normalde paketim 75 MBPS. DSL kablosunu söküp takarak Hata (pkts) oranını sıfırlayarak yeni bir 3 saat başlatıyorum :)
SNR değerin kaç dbi?

75 Mbps paketine geçip 65-70 arası bir hız alabilirsiniz. TT SNR değerini genelde 8'de sabitliyor.
Tabii hat değerlerinide görmek lazım. Sadece SNR ile bu kadar yorum yapabiliyorum.
Hocam bu değerlere de bakabilir misiniz? Yeni internet bağlattım, 35 Mbps lik paket. Şu anda wifi de 32 Mbps alıyorum. Kablolu denemedim. 100 Mbps lik pakete geçersem max 72 mbps civarı mı alırım ve başka değerler olumsuz vs. etkilenir mi?

Dosya Ekleri

• speedtest.jpg
    speedtest.jpg
    19,9 KB · Görüntüleme: 44
  • güncel.jpg
    güncel.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 45
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı