Hat Zayıflama Değerinin Artması, İnternet Hızının Düşmesi Sorunu

ArtemiSANA

Hectopat
Dün akşam saatlerinde modemimin çok ısınması üzerine içini açıp temizledim (çoğu zaman yapıyorum) geri taktığımda.
Modemin ADSL ve internet ışığının yanmadığını gördüm ardından açıp kapattım ve reset attım reset attıkdan sonra ışıklar yanmaya başladı ve kurulum vb. şeyleri bitirdiğimde hattımın hız değerlerine baktım ve hızım düşmüş. Zayıflama değerlerim uçmuş bulunmaktaydı ve 480p bir videoyu bile izleyemez oldum.

tecno.PNG

İnternet paketim 24Mbps indirme ve 3Mbps yükleme hızı veriyor. Genelde SpeedTest'de 22Mbps D. 2.5Mbps U. 9-11 ping verirken şu an 6Mbps D. 1.9 U. 10 Ping civarlarında seyrediyor.
tecno 2.PNG

Buradada dsl_iptv, ewan_iptv, ewan_internet gibi şeylerin bağlı olmadığını gördüm (Statik İp Kullanıcısıyım)
Ne oldu benim hat değerlerime ve hızıma modemde herhangi bir sıkıntıda yok ama neden böyle sorunlar yaşıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem açıp temizlemek ? İlk defa sizden duyuyorum. Modem açılıp temizlenir mi hiç büyük ihtimal cihaz zarar görmüştür.
Temizliği severim genelde modemi bir fan ile soğutuyorum ve içerisi tozlanıyor açıp temizliyorum, Temizleyince rahatlıyorum.
Zarar görecek bir şey yapmadım sadece peçeteyi yara temizler gibi batırıp çıkarıyorum.

Temizliği severim genelde modemi bir fan ile soğutuyorum ve içerisi tozlanıyor açıp temizliyorum, Temizleyince rahatlıyorum.
Zarar görecek bir şey yapmadım sadece peçeteyi yara temizler gibi batırıp çıkarıyorum.
Tamamda siz neden fan takıyorsunuz ? Ne kadar ısınıyor ki bu modem fan takma ihtiyacı duydunuz ?

Modeme VDSL hat bağladıktan sonra 100 dereceyi görmeye başladı elimi değidiremiyordum fan takıyorum 60-70 derecelerde dolaşıyor
Hocam sizin o modem zaten sorunluymuş 100 derece ney sanki bilgisayar işlemcisi. Siz fanla felan boşa uğraşmışsınız. Garantisi varsa gönderin yoksa yeni modem bakmaya başlayın derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı