Hat zayıflaması pingi etkiler mi?

Deli Azo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden 80 Mbps kullandığım hattımda sinyal zayıflaması yüksek gibi ve bu olay yeni oluyor. 10 gün öncesine ne ping sorunu ne DSL ışığı gitme sorunu vardı ne bir şey. Sanırım ankastreden eve gelen kabloda sıkıntı var. Daha öncesinde CAT5 kablo çekmiştik fakat kabloda ek vardı.
Sorum şunlar sizce ankastreden gelen kabloyu yenilesem ping değerlerim ve hat zayıflama değerlerim düzelir mi, çünkü 10 gün öncesine hat zayıflaması vs yok idi. Son günlerde hat değerlerim oldukça düştü, sizce değiştirmeli miyim?
CS:GO'da 10 gün öncesine ping değerlerim 70 ms falan idi hat zayıflamasından sonra 85'lere kadar çıktı.

Adsz.png

Baktığımızda hat zayıflaman gayet iyi. Fakat kabloda ek falan varsa ankastrden eve gelen kablo için söylüyorum. Güzel bir CAT 6 ile yenileyebilirsin. Ya da o kablolardaki ekleri kaldırıp yak konnektör ile eki tekrar bağlayabilirsin. Ama sana şöyle söyleyim.

Ankastrede hız testinde yine 3 ms alıyordum. Evdede yine 3 ms alıyorum. Ankastreye 150-200 metre uzaklıktayım. Ankastre saha dolabı arası 300-400 metre bir kablo uzunluğu var. Ankastredeki hat zayıflamam downloadda 11 idi. Upload 23-24 idi. Evde ise 17.5 hat zayıflamam var uploadda ise 39.7 bir zayıflama olmasına rağmen ping değerlerim aynı. Çok uzakta olursun o zaman etkiler belki ama saha dolabına yakınsan çok etkilemez diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı