Çözüldü Hata kodu: 0x800704b3 C'yi açamıyor ve hiçbir şeyi yönetici olarak çalıştıramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

balkay

Hectopat
Daha fazla  
ASUS X556u marka bir laptop kullanıyorum. Bozuk olduğu için bataryasını çıkardım ve fişe takılı kullanıyorum fakat 10 dakika önce yanlışlıkla fişten çektim ve laptop bir anda kapandı. Daha sonra bir mavi ekran geldi ve 0xc000000f hata kodunu aldım. Sorunu kurulum USB'si ile PC'yi onararak çözdüm. Şu an masaüstü geldi fakat 0x800704b3 hata kodunu alıyor, C diskini açamıyor ve CMD gibi birçok Windows programını açamıyor ve yönetici olarak başlatamıyorum. "takeown" gibi komutları denedim fakat erişimim engellendiği için o da işe yaramıyor. Sorunun çözümünü hiçbir yerde bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

cmd.png

c diski.png

sürüm.png

Çözüm
Cevap için çok teşekkürler öncellikle Windows SSD'ye kurulu idi. Ben cevap bekleyemedim ve direkt format attım şu an bir sıkıntı yok fakat bir daha böyle bir sorun yaşarsam cevabını kaydettim çok teşekkrüler.
Rica ederim. Formatladığınızda disk düzeldiyse dosya sisteminde veya dosyalarda bir sorun oluştuğundan Windows hata vermiş olmalı. Tabii bu komutu yine de kullanabilirdiniz. HDD'ler böyle şeylerde daha çok sorun çıkardığından öyle yazmıştım.
Sağlıklı günler dilerim.
ASUS X556u marka bir laptop kullanıyorum. Bozuk olduğu için bataryasını çıkardım ve fişe takılı kullanıyorum fakat 10 dakika önce yanlışlıkla fişten çektim ve laptop bir anda kapandı. Daha sonra bir mavi ekran geldi ve 0xc000000f hata kodunu aldım. Sorunu kurulum USB'si ile PC'yi onararak çözdüm. Şu an masaüstü geldi fakat 0x800704b3 hata kodunu alıyor, C diskini açamıyor ve CMD gibi birçok Windows programını açamıyor ve yönetici olarak başlatamıyorum. "takeown" gibi komutları denedim fakat erişimim engellendiği için o da işe yaramıyor. Sorunun çözümünü hiçbir yerde bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1545868

Eki Görüntüle 1545876

Eki Görüntüle 1545871
Merhaba,
Eğer HDD kullanıyorsanız ve siz fişi çektiğinizde disk işlem yapıyorsa zarar görmüş olabilir. Bilgisayarı bir kurulum ortamından başlatarak chkdsk yapmayı deneyin.
1. Bilgisayarı Windows kurulumu içeren bir USB bellekten başlatın.
2. Yükleme ekranında sorun gidermeyi seçin.
3. Gelişmiş seçenekler altında komut istemini seçin.
4. komut konsoluna aşağıdaki kodu yazın.
Kod:
chkdsk /f /r C:
Not: Alternatif olarak, kurulum ekranında disk seçim ekranına kadar ilerledikten sonra Shift+F10 yaparak da komut istemine erişebilirsiniz. Tahmin ettiğiniz gibi komutun sonundaki "c:" kısmı disk bölüm harfini temsil etmektedir.
Lütfen işlemlerden sonra sonucu paylaşın.
Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba,
Eğer HDD kullanıyorsanız ve siz fişi çektiğinizde disk işlem yapıyorsa zarar görmüş olabilir. Bilgisayarı bir kurulum ortamından başlatarak chkdsk yapmayı deneyin.
1. bilgisayarı Windows kurulumu içeren bir USB bellekten başlatın.
2. yükleme ekranında sorun gidermeyi seçin.
3. gelişmiş seçenekler altında komut istemini seçin.
4. komut konsoluna aşağıdaki kodu yazın.
Kod:
Chkdsk /f /r C:
Not: Alternatif olarak, kurulum ekranında disk seçim ekranına kadar ilerledikten sonra Shift+F10 yaparak da komut istemine erişebilirsiniz. Tahmin ettiğiniz gibi komutun sonundaki "C:" kısmı disk bölüm harfini temsil etmektedir.
Lütfen işlemlerden sonra sonucu paylaşın.
Sağlıklı günler dilerim.

Cevap için çok teşekkürler öncellikle Windows SSD'ye kurulu idi. Ben cevap bekleyemedim ve direkt format attım şu an bir sıkıntı yok fakat bir daha böyle bir sorun yaşarsam cevabını kaydettim çok teşekkrüler.

Rica ederim. Formatladığınızda disk düzeldiyse dosya sisteminde veya dosyalarda bir sorun oluştuğundan Windows hata vermiş olmalı. Tabii bu komutu yine de kullanabilirdiniz. HDD'ler böyle şeylerde daha çok sorun çıkardığından öyle yazmıştım.
Sağlıklı günler dilerim.

Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı