Hatalı Yanlış Bilgilendirme Banı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nazım Paşa

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Paşa
Dün yine ban yedim. Değişik olan bu sefer yanlış bilgilendirmeden ban yemem. Asıl sıkıntıysa bilgi vermediğim bir mesajda yanlış bilgi verdiğimin söylenmesi. Buyrun mesaj: Intel Coffee Lake mi yoksa AMD Ryzen mi ? Bir bakın mesajıma. Kesin bir şey söylemiş miyim? Hayır, oyuncu sistemine göre önerdiğim işlemcileri sıraladım. Intel 1080p'de daha iyi veya Ryzem 4K'da eşit gibi bir şey demiş miyim? Hayır. İstersem Core 2 Duo tavsiye ediyorum da derim ki bu kötü bir tavsiye olur. Belki Duo daha kötü ama ben tavsiye ediyorum. Bu yanlış bilgilendirme değildir ki. Benim düşüncem doğrultusunda önerdiğimdir. O mesajda verdiğim tek kesin ve nesnel bilgi i5 8400 ve RX 570'in 1080p'de 60 FPS aldığıdır. Kaldı ki burada da hangi ayar olduğunu söylemedim. Orta-yüksek ayarlarda gayet güzel 60 FPS alınır. Yani burada yanlış bir bilgi yok. Zaten kesin bir bilgi de yok. Düşüncelerimi düzgün bir üslupla belirttim sadece. O da yasaksa zaten Sosyal'in anlamı kalmıyor. O zaman Technopat devam etsin, sadece kendi önerilerini yayınlasın. Buradan onların dediğinden başka öneri yapmak hatalı çıkıyor çünkü. Ne sıkıntı gördünüz bu mesajda da yanlış bilgilendirme diye ban attınız? Bir arkadaş bunun konusunu açınca da cevap vermeden konuyu siliyorsunuz.

Kişisel öneriniz de olsa, kesin anlamda konuşsanız da konuşmasanız da mesajınızla kullanıcıları yönlendiriyorsunuz.
Yanlış bilgilendirme amaçlı olmasa da kurulan cümleler yanlış anlaşılıyor.
Durum Intel veya AMD farkı değil. i5 ve i7 işlemcilerin 1080p sistemlerde kullanılması gerektiği anlamı çıkıyor. Bu durumda kullanıcıları uyarmak adına bu uyarıyı yapmak zorundayız.
Bunu bütçeye göre sıralayarak yaptım. 2K ve 4K oyunculukta Ryzen tavsiye ediyorum.
Yine aynı şekilde, bu mesajda da 2K ve 4K için sadece Ryzen kullanılır gibi anlaşılıyor ve burada işlemciler hakkında detay da verilmemiş.
Her kullanıcı yeterli teknik bilgiye sahip değil. Daha açıklayıcı cümleler kurmanız gerekiyor.

Şu konudaki cevap için yazıyorum: Hatalı Yanlış Bilgilendirme Banı
Sadece veya zorundasınız gibi bir kelime yok orada. Kimse bunu zorunluluk anlamı taşıyan bir cümle olarak algılayamaz. Sizin böyle bir uyarı yapmanız son derece anlamsız. Ben orada zorunluluk belirten bir kelime kullanmadım. Mesajı zorlamışsınız resmen. O zaman bende sizin şu mesajınızı o sistemde RX 560 kullanmak zorundaymışsınız gibi çekerim: A10 7890K ve GT 730 PUBG düşük FPS sorun. Yani her kullanıcı yeterli teknik bilgiye sahip değil, biraz daha açıklamalısınız. Bir farkı yok durumların. Ya da şu konu: Assetto Corsa vs Grid 2 vs NFS Hot Pursuit. Asetto Corsa oynayacaksanız direksiyon seti almak zorundasınız anlamına çekerim o zaman ben bunu. Verdiğiniz cevapla kullanıcıları ve bizi resmen mal yerine koyuyorsunuz. Biraz daha düşünün isterseniz. Orada bir yanlış bilgilendirme yok. Bana yanlış bilgilendirmeyi söyleyin. Ben 2K ve 4K'da Ryzen sistem kullanmak zorundasınız mı dedim? Mesajımın alakası bile yok. Ban atmak için zorluyorsunuz şu an ki bunu anlayamıyorum. Aynı şekilde bu yaptığınızın doğru olduğunu düşünüyorsanız bu konu açılır ve lütfen kilitlenmez.

RX 560 alın ya da direksiyonsuz imkansız diye bir cümle kurulmadı.
A10 7890K sisteme RX 560 yerine RX 580 önermedim ya da GTX 1070.
G3258 sisteme GTX 1080 öneririm deseydim ben de yanlış bilgi yapmış olurdum.
Üye ya da yetkili olsun fark etmiyor, kim olursa olsun, yanlış bir bilgi veriliyorsa raporlayın.

İşte olay bu! Siz nasıl imkansız veya zorundasınız gibi bir cümle kurmadıysanız ben de zorundasınız gibi bir şey söylemedim. Tavsiye ediyorum dedim. Bana çok net buradaki yanlış bilgilendirmeyi söyleyin. Deyin ki aha burası yanlış bilgi çünkü böyle böyle. 2K ve 4K sistemlere Ryzen tavsiye ediyorum demek 2K ve 4K sistemlerde Ryzen kullanılmak zorunda demek değil. Zorundayım diye bir cümle yok. Tıpkı sizin cümlenizde olmadığı gibi. Eğer böyle giderse mesajların %90'ı yanlış bilgi. Tamamen rastgele seçtiğim bir mesaj: Ryzen 5 1600 vs I5 8400 O zaman burada da R5 1600 almak mı zorunlu? Değil. Tavsiye ediyorum kelimesi var çünkü orada. Yanlış bilgilendirme yok. Yazım hatası olmayan mesaja yazım hatası diye ban atsanız bu kadar uğraşmam. Ama ben yanlış bilgi kesinlikle vermedim, vermem. Çok saçmalıyorsunuz şu an ve inadınızın nedenini anlamakta güçlük çekiyorum. Bu arada konu niye kilitli? Fare gibi konu açıyorum böyle. Açın da düzgünce tartışabilelim. Sonuçta ortamın adı bile Sosyal. Düzgünce tartışmak için. Susturmak için değil. Bırakın başka kullanıcılar da konuşsun. Bırakın biz de konuşalım. Sizin cevap verip bizi susturmanızla düzgün bir yönetim mi sağlanmış oluyor? Bunu size kişisel olarak söylemiyorum bu arada.

Tamamen rastgele seçtiğim bir mesaj: Ryzen 5 1600 vs I5 8400 O zaman burada da R5 1600 almak mı zorunlu? Değil. Tavsiye ediyorum kelimesi var çünkü orada. Yanlış bilgilendirme yok.
i5 8400 ve Ryzen 5 1600 işlemciler öneri için denk işlemciler. Hangisi önerilirse önerilsin yanlış teknik bir öneri yapılmadığı sürece yanlış bilgilendirme uyarısı verilmez.
Ama 1080p için i7 8700K öneririm dediğiniz anda iş tamamen değişiyor. Anlamak istemiyorsunuz. Uzatıyorsunuz.
İş amaçlı Ryzen 1800x sistem toplayan birine Ryzen 3 işlemci önerilirse bu fikir midir yanlış bir öneri mi?
Olayın "önermek", "almak" kelimeleriyle bir alakası yok. Yönlendirme yapıyorsunuz ve hangi kelimeyi kullanırsanız kullanın, kullanıcının alacağı bir üründe görüş belirtiyorsunuz. Durum bundan ibaret.
Konu açmak yerine şikayetinizi "Bize Ulaşın" kısmından gönderin ya da raporlayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı