Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın İstifa Ettiği İddiaları

405668

Hectopat
Makaleler
4
Merhaba, başlıkta gördüğünüz gibi henüz iddia.
1676837293390.png

Twitter gündemde de en üstte. Net bir kaynaktan bilgi gelirse eklerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabii ki kaynaklar resmi kaynaklar değil. Şu anlık sadece iddia. Ek olarak kendisine soruşturma açıldığı iddiasını da gördüm. Ne kadar doğru meçhul.

Eğer doğruysa Lütfü Savaş'ın istifası yetmez, imar affını onaylayan 200 AKP'li milletvekilin yanında Lale Karabıyık, Hüseyin Çakmak, Sibel Özdemir, Barış Yarkadaş, Musa Çam, Engin Özkoç, Hayati Tekin, Kadim Durmaz gibi CHP'li milletvekillerin ve aynı zamanda Hatay'da kentsel dönüşüme direnen Hatay milletvekili Barış Atay'ın da istifasını da bekliyoruz.
FpWax2nXEAMasro

Hatayda yaşıyordum Ankara'ya gittim. Ben Samandağda yaşıyordum. Asıl Samandağ belediye başkanı Refik Eryılmaz istifa etmeli. Adam İmamoğlu gelene kadar çıt çıkarmadı.

Allah Allah oysa birisi yıkılan binaların %98i 2000 öncesi demişti.
Aslında net olarak bir yüzdelik dilim veremesek de yüksek bir oranı öyle. Tabii eski kötüyse onların da kötü olmaması lazımdı.

Hatay gerçekten eski bir şehir. İskenderun ve Antakya'daki yıkılan evlerin çoğu öyle. Yeni binalar zaten çok meşhur oldu. Eda apartmanı gibi. O tarz binalar da daha fazla kişiye mezar oldu maalesef.

Kapısuyu'nu tam bilmiyorum sadece samandağ çarşısı ve Antakya bitmiş. Arsuz yayladağı falan bunlar yine iyi ama bizim buralar yıkık. Siz nasılsınız umarım iyisinizdir. Ailenizde sıkıntı yoktur umarım.
Ben iki kere gittim Samandağ'a ailemle Ankara'dayız. Babamların evi İskenderun'daydı. Yıkıldı. Kendileri iyi. Sorduğunuz için sağ olun.

Aslında net olarak bir yüzdelik dilim veremesek de yüksek bir oranı öyle. Tabii eski kötüyse onların da kötü olmaması lazımdı.

Hatay gerçekten eski bir şehir. İskenderun ve Antakya'daki yıkılan evlerin çoğu öyle. Yeni binalar zaten çok meşhur oldu. Eda apartmanı gibi. O tarz binalar da daha fazla kişiye mezar oldu maalesef.
Hocam siz hataylı idiniz galiba yanlışsam düzeltin. Her hangi bir kentsel dönüşüm vs olmadı mı ? Veya bina sahiplerine belediye öneri sunmadı mı?

Geri
Yukarı