Hatay usulü tavuk dürüm ile ilk ne zaman tanıştınız?

Menemen Baronu

Hectopat
6 yıl önce falan 6. sınıf zamanlarıydı. Benim sıra arkadaşım Yiğit o öğlen babasıyla birlikte yemeğe gitmişti. Sanayi taraflarında yeni bir dükkan açılmış. Tavuk dürüm yapıyorlarmış. Öğlen molası bitip okula gelince muhteşem olduğunu ve bir gün hep birlikte denememiz gerektiğini söyledi. Ertesi gün gittik. Okul ile arasında bayağı mesafe var her gidişimizde derse geç kalıyorduk. Neyse ben bekliyorum önüme standart bir tavuk dürüm gelecek diye. Ama o ilk ısırığı aldığımda resmen ağzımda bayram vardı. Artık her hafta düzenli girmeye başladık. 7. sınıfa geçtiğimizde o arkadaşın babasının tayini çıktı ve taşındılar. Biz de 2 kişi her hafta perşembe hatay yapmaya başladık. E tabii 2. dönem pandemi falan oldu. Şu an da 11. sınıftayım. O çocukla bile farklı okullardayız. O gittiğimiz yerde kapanmış zaten. Yerine saçma sapan ev yemekleri satan bir yer açılmış. Şu an da farklı bir yerden hatay yiyoruz. Her ne kadar lezzetli olsa da aklıma hep ortaokul anılarım gelir. Peki siz nasıl tanıştınız bu lezzetle?

Liseye geçtiğimde. Resmen o kadar yıl boşuna yaşamışım efsane bir lezzet.

Maydonoz Döner aracılığıyla tanıştım. İlk başta beğensem dahi üzüldüğüm şey artık normal bir tavuklu dürümün kalmaması. Ya tamam Hatay usülü de güzel de bazen, bazen sadece normal bir tavuk dürüm yemek istiyorum.

6.jpg

Artık kalmamış :)

Son düzenleme:
Maydonoz Döner aracılığıyla tanıştım. İlk başta beğensem dahi üzüldüğüm şey artık normal bir tavuklu dürümün kalmaması. Ya tamam Hatay usülü de güzel de bazen, bazen sadece normal bir tavuk dürüm yemek istiyorum.

Artık kalmamış :)

Maydonoz döner dediğiniz İzmir'deki mi?

Geri
Yukarı