Hatay usulü tavuk dürüm ile ilk ne zaman tanıştınız?

6 yıl önce falan 6. sınıf zamanlarıydı. Benim sıra arkadaşım Yiğit o öğlen babasıyla birlikte yemeğe gitmişti. Sanayi taraflarında yeni bir dükkan açılmış. Tavuk dürüm yapıyorlarmış. Öğlen molası bitip okula gelince muhteşem olduğunu ve bir gün hep birlikte denememiz gerektiğini söyledi. Ertesi gün gittik. Okul ile arasında bayağı mesafe var her gidişimizde derse geç kalıyorduk. Neyse ben bekliyorum önüme standart bir tavuk dürüm gelecek diye. Ama o ilk ısırığı aldığımda resmen ağzımda bayram vardı. Artık her hafta düzenli girmeye başladık. 7. sınıfa geçtiğimizde o arkadaşın babasının tayini çıktı ve taşındılar. Biz de 2 kişi her hafta perşembe hatay yapmaya başladık. E tabii 2. dönem pandemi falan oldu. Şu an da 11. sınıftayım. O çocukla bile farklı okullardayız. O gittiğimiz yerde kapanmış zaten. Yerine saçma sapan ev yemekleri satan bir yer açılmış. Şu an da farklı bir yerden hatay yiyoruz. Her ne kadar lezzetli olsa da aklıma hep ortaokul anılarım gelir. Peki siz nasıl tanıştınız bu lezzetle?

Ailemle doğu gezisine Tur'a gitmiştik orada denemiştim enfes bir lezzetti sonra tatilden döndüm ulan bir daha yiyeyim canım çekti dedim okulumun yanındaki 4 tane yer var yapan hepsine gittim hepsinde zehirlendim şansa bakın ondan sonra bir daha soslu hatay usulü yemedim.

7 ila 8 yaşlarımda memleketim olan Tokat'a gitmiştik. Orada Öncü Döner isminde bir dönerci vardı. Şu anda popüler bir restoran haline geldi. İlk yediğim zaman gerçekten aşık olmuştum bu lezzete. birkaç hafta anneme bana döner al diye ağlamıştım. :D

Geri
Yukarı