Hatay'da deprem oldu

stevesm1221

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar dün 21:00 civarlarında Hatay/Defne'de önceki Elazığ depreminden daha büyük bir sarsıntı yaşadık. Deprem olduğunda oyundaydım ve yine bir şehrimizde çok büyük bir sarsıntı olmuştur, bu virüs zamanında birilerinin evi yıkılmıştır diye düşüne düşüne dehşete düştüm resmen. Sosyale geçeyim orada konu açmışlardır dedim ve aradım aradım bulamadım. Onaylama aşamasındadır bekleyeyim dedim. Sonrada buradaki farklı konulara dalmışım, tamamen aklımdan çıkmış. Şimdi aklıma geldi, arama yerinden baktım kimse konu açmamış hakkında. Bir araştırayım dedim, merkezi denizmiş ve oranın yakınındaki karalarda ufak sarsıntılardan başka bir şey yokmuş. İçim rahatladı resmen.
ss188.PNG

O mavi noktayı neden işaretlemişler bilmiyorum ama tam oturduğum yer işaretlenmiş. Defne-Samandağ-Antakya civarı.

Ben de Defne'deyim, hissettim. Hatay'da büyük deprem bekleniyordu aslında. Böyle olması iyi oldu, biriken enerjiyi azaltmıştır muhtemelen. Geçmiş olsun.

Doğu Anadolu Fay hattında böyle depremlerin olması normal. 4.6 büyüklüğündeki depremler gayet normal depremler, özellikle 7 büyüklüğünde depremler yaratabilecek ve daha yakın zamanda Elazığ depremine neden olmuş bir fay için çok önemsiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı