Hatchback vs Crossover/SUV

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C5 AirCross'u denedim. İlk çıktığında bayilerde araç kalmıyordu resmen. Şimdi de yoktur gerçi ama sebebi farklı. EAT şanzıman çok iyi. Araç genel olarak fena değil ama ben bu sınıfları sevmiyorum. O yüzden objektif yorum yapamam. Şanzıman, motor ve malzeme kalitesi iyiydi. Sürüş konusunda (bence) berbat araçlar hepsi de.

@Recep Baltaş arabayı İstanbul içinde bulunan bir galeriden alacağınız zaman, buraya atın. Bir ihtimal dayımın tanıdığı çıkabilir, size özel fiyat verirler. Aklınızda bulunsun.

Tam da bunu görene kadar Skoda'ya göz atın diyecektim.
T-Roc da zaten Skoda ile ortak şeyleri çok aslında.
Doğrudur. Çoğu aynı fabrikadan çıkıyor ama Skoda'nın o İETT otobüsü konseptini kafamdan atamıyorum.

Abi eğer yılda bir kez çıkacaksan ve sadece onun için SUV istiyorsan SUV almana gerek yok bence. Eğer sportiflik istiyorsan B-SUV bir araç yerine C Hatchback daha mantıklı geliyor. Hatchback bir araba alsan da o yokuşlara yaylalara çıkacaktır. Mesela bizdeki Golf 7 Türkiye turu yaptı biz almadan önce. Jetta'yla da abim Karadeniz-Gürcistan turu yapmıştı. Gidiyor yani her türlü yola. Ancak genel kullanım için de yüksek bir araç istiyorsan birtakım özelliklerden feragat edilip B-SUV alınabilir. C-SUV'lara imkan varsa onlar her ikisinden de daha iyi olur ancak o alanda fiyat biraz daha yükseliyor.

Giriş seviyesi araçlarla pek ilgilenmem ama Peugeot son zamanlarda kendini çok düzeltti. Off-road için kutsal olan simetrik AWD özellikli Subaru öneririm ama motorları pek güçlü ve verimli olmuyor diye duymuştum. Hybrid Corolla modeline de bakabilirsiniz hocam.

Doğrudur. Çoğu aynı fabrikadan çıkıyor ama Skoda'nın o İETT otobüsü konseptini kafamdan atamıyorum.
Hocam, aklına geldiği zaman hep rs modeli gelsin. :D
Bu araba çok nadir, sahibinden.com sitesinde 2, Türkiye içerisinde 12 tane diye biliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı