Hatchback vs Crossover/SUV

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Şu arkadaşın incelemesine göz atabilirsiniz. 4MOTION 2.0 T-Troc ilk kez görüyorum.

Senede bir kere için bence SUV mantıklı değil. 1 günlük araba kiralanır en kötü o sorun öyle çözülebilir diye düşünüyorum. A180/200, Golf, A4 tarzı araçlar benim de çok hoşuma gidiyor. Ek olarak Volvo V40'lara bakabilirsiniz. SUV için çevremdekilerin çoğunluğu 3008 için olumlu bakıyor.

Konuyu saçma bir yerde bölüyorum böyle bir forum sahibi bulamazsınız şu ortama girmediğime çok üzüldüm. Adam hem bizimle konuşuyor hem kendisi CPU Konusuna yardım ediyor. Hemde yazdığın şeye kadar okuyup emoji bırakıyor. Gözümden akar yaşlar pıt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar;

T-Roc tamamen sert plastikten iç malzemesi ve çokta kaliteli görünmüyor, öte yandan Polo platformunu kullandığı için "yüksek polo" diyebiliriz. Arazi şartlarına yüksek olması haricinde hiçbir artısı yok.

Benim önerim maddi duruma göre C5 AirCross-3008-2008-Ford Puma olarak sıralanırdı. Nispeten arazi şartları için En azından GripControl var.

Binek araç tercihinde ise yeni gelecek olan 208 i-cocpit iç tasarım, EAT8 şanzıman ile oldukça dikkat çekecektir.

Öte yandan Megane 4 icon modelini alabilirsiniz ama altı yere yakın, 1.3 turbo 140bg 240nm tork ve 7 ileri EDC şanzıman ile 0-100 hızlanması 9sn olarak performans beklentilerinizi karşılarken icon donanım ile masajlı koltuk adaptif hız sabitleyici, tabela okuma, head up display ile konforda tatmin edici düzeydedir. Dipnot olarak Mercedes A180 ile dediğiniz gibi aynı motoru kullanıyor ve ben bu aracı kullanıyorum, motor gerçekten hem yakıt sarfiyatı olarak hem de performans olarak oldukça tatmin edici. Mercedes'in motor konusunda yaş tahtaya basıpta Renault-Nissan-Mercedes ortaklığı ile bu motoru üretip mahçup olacak duruma düşmeyeceğini tahmin edebiliriz ki turbo ünitesi Nissan GTR'dan esinlenmiştir.

Seçiminizi mutlaka turbo benzin ya da hybrit model seçmenizde fayda olacaktır. Dizel araçlar artık kalkıyor, nitekim Renault, Hyundai, Toyota gibi bir çok firma 2020 itibariyle dizel araç getirmemeye başladı. Aynı şekilde atmosferik motorlarda yerini turbo motorlara bırakmaya başladı.

NOT: Yeni araç tercihinizi yaparken 6 ay 1 yıl içinde tekrar satma durumunuz olacak ise %80 vergi dilimine girmemiş ama girmek üzere olan modellerden seçerseniz önümüzdeki birkaç ay içerisinde ortalama 40-50bin TL maddi açıdan avantajınız olacaktır.

Yeni aracınızı şimdiden güle güle kullanın.

Son düzenleme:
Merhabalar;

T-Roc tamamen sert plastikten iç malzemesi ve çok da kaliteli görünmüyor, öte yandan Polo platformunu kullandığı için "yüksek polo" diyebiliriz. Arazi şartlarına yüksek olması haricinde hiçbir artısı yok.

Benim önerim maddi duruma göre C5 AirCROSS-3008-2008 olarak sıralanırdı. Nispeten arazi şartları için En azından GripControl var.

Binek araç tercihinde ise yeni gelecek olan 208'i-cocpit iç tasarım, EAT8 şanzıman ile oldukça dikkat çekecektir.

Öte yandan Megane 4 icon modelini alabilirsiniz ama altı yere yakın, 1.3 Turbo 140BG 240nm tork ve 7 ileri EDC şanzıman ile 0-100 hızlanması 9sn olarak performans beklentilerinizi karşılarken icon donanım ile masajlı koltuk adaptif hız sabitleyici, tabela okuma, head up display ile konforda tatmin edici düzeydedir. Dipnot olarak Mercedes A180 ile dediğiniz gibi aynı motoru kullanıyor ve ben bu aracı kullanıyorum, motor gerçekten hem yakıt sarfiyatı olarak hem de performans olarak oldukça tatmin edici. Mercedes'in motor konusunda yaş tahtaya basıpta Renault-Nissan-Mercedes ortaklığı ile bu motoru üretip mahcup olacak duruma düşmeyeceğini tahmin edebiliriz ki Turbo ünitesi Nissan GTR'dan esinlenmiştir.

Seçiminizi mutlaka Turbo benzin ya da hybrit model seçmenizde fayda olacaktır. Dizel araçlar artık kalkıyor, nitekim Renault, Hyundai, Toyota gibi birçok firma 2020 itibarıyla dizel araç getirmemeye başladı. Aynı şekilde atmosferik motorlarda yerini Turbo motorlara bırakmaya başladı.

NOT: Yeni araç tercihinizi yaparken 6 ay 1 yıl içinde tekrar satma durumunuz olacak ise %80 vergi dilimine girmemiş ama girmek üzere olan modellerden seçerseniz önümüzdeki birkaç içerisinde ortalama 40-50BIN TL maddi açıdan avantajınız olacaktır.

🫖 Bu kadar güzel anlatıma bir çay koyuyorum o zaman? 😁
Recep Abi izinin ile son lafı ben söyleyeyim, Profilimdeki söz ile konuya bir noktayı koyayım :)
Nasiptir gelir. Umuttur beklenir.
Gecenin 03.36'sında Recep Abi'nin kesinlikle aklına koyduğu arabayı buldum sayılır bence..
Aklında bizim dediklerinden çok Opel Grandland X'e bakıyor gibi ama dizel olduğundan dolayı alsam mı almasam mı diye bakıyor ve 1.2 130 hp yayla arabası mı olur diyor gibi geliyor...
@Recep Baltaş

Honda HR-V 1.5 i-VTEC Executive'leri düşenebilirsin abi istersen 2019 model 10.000-30.000KM Arası Yarı Otomatiklerini 300.000TL altına bulabilirsin.

Son düzenleme:
Merhabalar;

T-Roc tamamen sert plastikten iç malzemesi ve çokta kaliteli görünmüyor, öte yandan Polo platformunu kullandığı için "yüksek polo" diyebiliriz. Arazi şartlarına yüksek olması haricinde hiçbir artısı yok.

Benim önerim maddi duruma göre C5 AirCross-3008-2008 olarak sıralanırdı. Nispeten arazi şartları için En azından GripControl var.

Binek araç tercihinde ise yeni gelecek olan 208 i-cocpit iç tasarım, EAT8 şanzıman ile oldukça dikkat çekecektir.

Öte yandan Megane 4 icon modelini alabilirsiniz ama altı yere yakın, 1.3 turbo 140bg 240nm tork ve 7 ileri EDC şanzıman ile 0-100 hızlanması 9sn olarak performans beklentilerinizi karşılarken icon donanım ile masajlı koltuk adaptif hız sabitleyici, tabela okuma, head up display ile konforda tatmin edici düzeydedir. Dipnot olarak Mercedes A180 ile dediğiniz gibi aynı motoru kullanıyor ve ben bu aracı kullanıyorum, motor gerçekten hem yakıt sarfiyatı olarak hem de performans olarak oldukça tatmin edici. Mercedes'in motor konusunda yaş tahtaya basıpta Renault-Nissan-Mercedes ortaklığı ile bu motoru üretip mahçup olacak duruma düşmeyeceğini tahmin edebiliriz ki turbo ünitesi Nissan GTR'dan esinlenmiştir.

Seçiminizi mutlaka turbo benzin ya da hybrit model seçmenizde fayda olacaktır. Dizel araçlar artık kalkıyor, nitekim Renault, Hyundai, Toyota gibi bir çok firma 2020 itibariyle dizel araç getirmemeye başladı. Aynı şekilde atmosferik motorlarda yerini turbo motorlara bırakmaya başladı.

NOT: Yeni araç tercihinizi yaparken 6 ay 1 yıl içinde tekrar satma durumunuz olacak ise %80 vergi dilimine girmemiş ama girmek üzere olan modellerden seçerseniz önümüzdeki birkaç ay içerisinde ortalama 40-50bin TL maddi açıdan avantajınız olacaktır.

Megane’ı bende önerecektim ama şuan makyajlanacağı için HB kasaları Türkiye’ye gelmiyor, sadece sedan versiyonu var.

Öte yandan Clio 5 1.3 Tce RS-Line paketde iyi bir tercih olur. Ve üstüne güzel opsiyonlar eklenebiliyor. Eğer çok sportif istemiyorsanız Icon da var tabi.

2021 başına kadar çoğu marka elektirkli araçlarını satışa sunacak mesala geçen ay Yeni Zoe satışa sunuldu ona da bir bakın bence.
Clio’nun E-TECH adlı Plug-in hibrit modeli, aynı şekilde İ20’nin de hibrit modeli bekleniyor yıl sonunda.

Aslında bu ay birçok yeni araç bekleniyor: VW Golf 8 ve kardeşi Seat Leon MK4, Renault Captur II, Skoda Octavia, Peugeot 208

Tasarım göreceli bir kavramdır bu yüzden fazla yorum yapmayacağım ben 2008’i sevmem ama başkaları sevebilir.

Peugeot’da da çok araç sıkıntısı var, kapora alıp aracı galeriye veren çok bayi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı