Hatchback vs Crossover/SUV

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yerinde olsam ikinci el Range Rover Sport modellerine bakarım. Bu bütçe ile sağlam kaya gibi bir araba alırım. Dağ, bayır, ova, çayır gezer dururum. 😉

Recep abi babam iki ay önce Citroen C5 Aircross aldı. Bizim aldığımız pakette sadece cam tavan ve ısıtmalı koltuk yoktu ancak arabadan gerçekten memnunuz. Çok konforlu herhangi bir tümseği falan hissettirmiyor. Aracın Sport ve Eco olmak üzere iki sürüş modu var bizim aldığımız modelde en üst modelde kar, dağ, tümsek gibi ortamlar için özel sürüş modları var. Demek istediğim Eco moduna alınca araç gerçekten az yakıyor. Sport moduna alınca ise gayet güzel bir şekilde gidiyor. Benim önerim Citroen C5 Aircross Recep abi. Arabayı tam anlatamadım onun için birkaç tanıtım videosuna bakman daha iyi olur Recep abi.

Ben yerinde olsam ikinci el Range Rover Sport modellerine bakarım. Bu bütçe ile sağlam kaya gibi bir araba alırım. Dağ, bayır, ova, çayır gezer dururum. 😉
Recep Abi hem istediği fiyatta hemde istediklerini karşılasın bir de bakımı biraz daha düşük olsun der bence içinden. Şahsen range rover bakmak için kenara bir 10.000 atmak lazım :)

VW'nin bakım maliyetleri yüksek oluyor. 2018 model 1.6 TSI Tiguan'ın sadece yağ değişimleri için 600 TL almışlardı. Şimdi daha da artmıştır. Sanayi aracı olarak kullanırım diyorsanız maliyet iner. Ben Volkswagen'den kalite olarak memnun kalmamıştım. Mesela Volkswagen'de 2 bakımda bir buji değiştirdiler. Şuan kullandığım C-HR'da sadece rodaj sonrası değişti ve 5 bakımdır değişmiyor. Kullanım masrafları olarak bunları söyleyebilirim. Ayrıca VW'nin iç kalitesi diğer modellere göre daha düşük geliyor bana.

Son düzenleme:
VW'nin bakım maliyetleri yüksek oluyor. 2018 model 1.6 TSI Tiguan'ın sadece yağ değişimleri için 600 TL almışlardı. Şimdi daha da artmıştır. Sanayi aracı olarak kullanırım diyorsanız maliyet iner. Ben Volkswagen'den kalite olarak memnun kalmamıştım. Mesela Volkswagen'de 2 bakımda bir buji değiştirdiler. Şuan kullandığım C-HR'da sadece rodaj sonrası değişti ve 5 bakımdır değişmiyor. Kullanım masrafları olarak bunları söyleyebilirim.
Zonguldak'ta tanıdığımız hybrid C-HR aldı araba yokuşlarda çok kötü bayılmaya başladı bütün bakımları yetkili serviste yapılmasına rağmen :/

@Recep Baltaş Eger memlekete giderim, yaylaya çıkarım, koylara girerim, cikarim diyorsan hatchback ve sedanlari direkt elemelisin. Gecen sene babamın sedaniyla 3 4 kere yaylaya çıktık, bir kere çakıl yolda saplandık, arabayı kurtarmak için balatalari yakmak zorunda kaldık. Istanbul'da dönünce araba güzel masraf yedi :)

Son zamlardan sonra 250 350 seviyesinde seyreden C segment SUV'lar 400 seviyesine cıktı, hatta geçti. Bu sebeple 300K belki boş modellere yeter ancak gibi duruyor.

Benim tavsiyem altı yüksek olsun, iyi bir motoru ve ekonomik motoru olsun, dış ve iç tasarımı sınıfının üstünde olsun, kaliteli ve sorunsuz bir şanzımana sahip olsun, donanim olarak dolu olsun, piyasası canlı olsun diyorsan Peugeot 2008 alıp geç. B segment crossover sınıfında bence alinabilirligi en yüksek araç. Yükseltilmiş Polo yani TROC almaktansa 2008 almak çok daha mantıklı.

4x4 olmayan bütün SUV'lar şehir içindir, bunu da unutmayın. Tabii ki bir sedana göre avantajınız elbet olur ama arazide önden çekişli SUV'lardan 4x4 performansı alamayacaginizi unutmayin.

NOT: Peugeot eski Fransız değil. 3008, 2008, 508 ile çok fazla değiştiler ve kendilerini geliştirdiler.

Son düzenleme:
Şimdiden hayırlı olsun. Bu yazmış olduğunuz modeller arasında en iyisi VW t-roc (bana göre).

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş Eger memlekete giderim, yaylaya çıkarım, koylara girerim, cikarim diyorsan hatchback ve sedanlari direkt elemelisin. Gecen sene babamın sedaniyla 3 4 kere yaylaya çıktık, bir kere çakıl yolda saplandık, arabayı kurtarmak için balatalari yakmak zorunda kaldık. Istanbul'da dönünce araba güzel masraf yedi :)

Son zamlardan sonra 250 350 seviyesinde seyreden C segment SUV'lar 400 seviyesine cıktı, hatta geçti. Bu sebeple 300K belki boş modellere yeter ancak gibi duruyor.

Benim tavsiyem altı yüksek olsun, iyi bir motoru ve ekonomik motoru olsun, dış ve iç tasarımı sınıfının üstünde olsun, kaliteli ve sorunsuz bir şanzımana sahip olsun, donanim olarak dolu olsun, piyasası canlı olsun diyorsan Peugeot 2008 alıp geç. B segment crossover sınıfında bence alinabilirligi eh yüksek araç. Yükseltilmiş Polo yani TROC almaktansa 2008 almak çok daha mantıklı.

4x4 olmayan bütün SUV'lar şehir içindir, bunu da unutmayın. Tabii ki bir sedana göre avantajınız elbet olur ama önden çekişli SUV'lardan 4x4 performansı alamayacaginizi unutmayin.
Zam öncesi sormuş olsaydı Opel Grandland X alabilirdi, tam yaylaya çıkmalık bir araç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı