Hatchback vs Crossover/SUV

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Arkadaşlar merhaba,

Otomobil alma planım var fakat tür konusunda aklımda bazı soru işaretleri mevcut. Öncelikle uzun zamandan beri hayalimdeki araç Mercedes A180 idi (Renault motoru olduğunu biliyorum) fakat bu yaz 15 yıl aradan sonra Rize'ye gittim ve orada inanılmaz engebeli yollarda otomatik vites Nissan Qashqai kullandım. Eğer bir hachback alırsam onu kesinlikle yaylaya çıkartamam. Bu bağlamda Crossover veya SUV araçlara bakıyorum.

Öte yandan sizden şunun da değerlendirmesini istiyorum: yılda bir kez yazın Rize'ye gitmek için SUV alınır mı? SUV alınırsa İstanbul trafiğinde ne gibi bir avantajı/dezavantajı olur?

Hoşuma giden bazı modeller ise şu şekilde:
  • Totoya CH-R
    • Yol sesi alıyor​
    • Şanzıman spotif sürüşte afallıyor​
    • İç tasarımı kötü​
    • Bagaj hacmi küçük​
  • Nissan Qashqai
    • Teknolojisi eski​
    • İçeri su almış​
    • Konforlu değil​
    • Ses alıyor içeri​
  • Peugeot 3008
    • Teknolojisi yeni​
    • Yalıtımı iyi​
    • Yol tutuşu kötü​
Tavsiye edilen diğer modeller:
  • VW T-Roc
    • Tasarımını beğeniyorum​
  • Hyundai Tucson
  • Peugeot 2008
  • Seat Ateca
  • Honda HR-V 1.5 i-VTEC Executive
  • Citroen C5 Aircross
  • Ford Puma
  • Ford Kuga
  • Subaru XV
Diğer model tavsiyelerinize de açığım.
  • Kesinlikle otomatik vites olmalı.
  • AWD/4WD çok şart değil.
  • Dizel araçlar bitiyor, sanırım benzinli almam gerek ama Hybrid de olur.
  • Yakıt tüketimi nispeten düşük olsun ama ana kriterlerimden biri değil.
  • Aracın dış görüntüsü kesinlikle önemli. Yukarıdaki üç aracın tasarımını da beğeniyorum.
  • İkinci el alacağım muhtemelen.
  • Bütçe max. 300K gibi.
Şimdiden vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Geç olduğu için sonra da yazabilirsiniz. Ben konuyu takibe alıyorum.

Gelen tavsiyelere göre konuyu güncelliyorum.

Kendime notlar:

• Son güncelleme: VW T-Roc modeline göz atacağım. Tasarımını da beğeniyordum zaten.
  • C SUV yerine B SUV İstanbul trafiği için daha iyi olabilirmiş, bakılacak.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Otomobil alma planım var fakat tür konusunda aklımda bazı soru işaretleri mevcut. Öncelikle uzun zamandan beri hayalimdeki araç Mercedes A180 idi (renault motoru olduğunu biliyorum) fakat bu yaz 15 yıl aradan sonra Rize'ye gittim ve orada inanılmaz engebeli yollarda otomatik vites Nissan qashqai kullandım. Eğer bir hachback alırsam onu kesinlikle yaylaya çıkartamam. Bu bağlamda crossover veya suv araçlara bakıyorum.

Öte yandan sizden şunun da değerlendirmesini istiyorum: Yılda bir kez yazın Rize'ye gitmek için suv alınır mı? Suv alınırsa İstanbul trafiğinde ne gibi bir avantajı dezavantajı olur?

• Totoya ch-r.
  • Nissan qashqai.
  • Peugeot 3008.
  • Dizel araçlar bitiyor, sanırım benzinli almam gerek ama hybrid de olur.
  • Aracın dış görüntüsü kesinlikle önemli. Yukarıdaki üç aracın tasarımını da beğeniyorum.
  • Ikinci el alacağım muhtemelen.
Şimdiden vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Geç olduğu için sonra da yazabilirsiniz. Ben konuyu takibe alıyorum.

Recep hocam toyota yol sesi alıyor en iyi yalıtım 3008'de. CH-R modelinin sanzimani sportif suruslerde afalliyor. Burada peugeot aralarında en iyisi diyebilirim. Qashqai eski bir model her an yenilenebilir.

Ben çok arabadan anlamıyorum fakat Qashqai'nin o duruşu aşırı iyi, dıştan fenasal bence. Ama bilgim vs. yok sadece dışarıdan bir göz olarak yorumum bu olabilir. :) Hayırlı olsun abim şimdiden.

Arkadaşlar merhaba,

Otomobil alma planım var fakat tür konusunda aklımda bazı soru işaretleri mevcut. Öncelikle uzun zamandan beri hayalimdeki araç Mercedes A180 idi (Renault motoru olduğunu biliyorum) fakat bu yaz 15 yıl aradan sonra Rize'ye gittim ve orada inanılmaz engebeli yollarda otomatik vites Nissan Qashqai kullandım. Eğer bir hachback alırsam onu kesinlikle yaylaya çıkartamam. Bu bağlamda Crossover veya SUV araçlara bakıyorum.

Öte yandan sizden şunun da değerlendirmesini istiyorum: yılda bir kez yazın Rize'ye gitmek için SUV alınır mı? SUV alınırsa İstanbul trafiğinde ne gibi bir avantajı/dezavantajı olur?

• Totoya CH-R
  • Nissan Qashqai
  • Peugeot 3008
  • Dizel araçlar bitiyor, sanırım benzinli almam gerek ama Hybrid de olur.
  • İkinci el alacağım muhtemelen.
Peugeot 3008 aşık olduğum bir araba, ayrıca şehir içi kullanım içinde gayet uygun olduğunu düşünüyorum. Hayırlı olsun şimdiden. :)

*AB onayına uygun
Şehir içi tüketim (l/100km): 4.3 - 7.2 - CO2 (g/km): 110 - 174
Şehir dışı tüketim (l/100km): 3.8 - 4.9 - CO2 (g/km): 92 - 116
Karma tüketim (l/100km): 4.0 - 5.8 - CO2 (g/km): 105 - 132

Recep hocam toyota yol sesi alıyor en iyi yalıtım 3008'de. CH-R modelinin sanzimani sportif suruslerde afalliyor. Burada peugeot aralarında en iyisi diyebilirim. Qashqai eski bir model her an yenilenebilir.
Evet, Qashqai teknolojisinin eski olduğu başka arkadaşlarım tarafından da söylendi. 3008 baya teknoloji dolu imiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı