Hatchback vs Crossover/SUV

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba,

Otomobil alma planım var fakat tür konusunda aklımda bazı soru işaretleri mevcut. Öncelikle uzun zamandan beri hayalimdeki araç Mercedes A180 idi (Renault motoru olduğunu biliyorum) fakat bu yaz 15 yıl aradan sonra Rize'ye gittim ve orada inanılmaz engebeli yollarda otomatik vites Nissan Qashqai kullandım. Eğer bir hachback alırsam onu kesinlikle yaylaya çıkartamam. Bu bağlamda Crossover veya SUV araçlara bakıyorum.

Öte yandan sizden şunun da değerlendirmesini istiyorum: yılda bir kez yazın Rize'ye gitmek için SUV alınır mı? SUV alınırsa İstanbul trafiğinde ne gibi bir avantajı/dezavantajı olur?

Hoşuma giden bazı modeller ise şu şekilde:
  • Totoya CH-R
    • Yol sesi alıyor​
    • Şanzıman spotif sürüşte afallıyor​
    • İç tasarımı kötü​
  • Nissan Qashqai
    • Teknolojisi eski​
    • İçeri su almış​
    • Konforlu değil​
    • Ses alıyor içeri​
  • Peugeot 3008
    • Teknolojisi yeni​
    • Yalıtımı iyi​
    • Yol tutuşu kötü​
Tavsiye edilen diğer modeller:
  • VW T-Roc
    • Tasarımını beğeniyorum​
  • Hyundai Tucson
  • Peugeot 2008
  • Seat Ateca
Diğer model tavsiyelerinize de açığım.
  • Kesinlikle otomatik vites olmalı.
  • AWD/4WD çok şart değil.
  • Dizel araçlar bitiyor, sanırım benzinli almam gerek ama Hybrid de olur.
  • Yakıt tüketimi nispeten düşük olsun ama ana kriterlerimden biri değil.
  • Aracın dış görüntüsü kesinlikle önemli. Yukarıdaki üç aracın tasarımını da beğeniyorum.
  • İkinci el alacağım muhtemelen.
  • Bütçe max. 300K gibi.
Şimdiden vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Geç olduğu için sonra da yazabilirsiniz. Ben konuyu takibe alıyorum.

Gelen tavsiyelere göre konuyu güncelliyorum.

Son güncelleme: VW T-Roc modeline göz atacağım. Tasarımını da beğeniyordum zaten.

Arazi, SUV & Pickup 4x4 Fiyatları & Modelleri sahibinden.com'da
Buradan kendiniz bakabilirsiniz.

@326001 hocam araca baktım evet gerçekten güzel. Ancak maalesef hala dar. Zaten C segment Focus bile çok dar. Her modelin dezavantajı oluyor normal olarak. :)
Aslında Fiesta kadar dar değil. Şimdi biraz baktım ama, Skoda marka değeri düşük olduğu için, Tiguan ile aynı kalitede güzel SUV araçları var.
Bilgisayar toplamak isteyen birine, buradan toplayabilirsiniz demek ile aynı mantık. :D

@326001 hocam Focus bile dar ya. :D Yeni Corolla da dar geldi mesela. :D

Aslında Skoda marka değeri düşük olduğundan değil düşük tutulduğundan dolayı öyle. Skoda, Seat, Audi bunların üçü de VAG bünyesindeki araçlar. Birbirinden farklı tutuluyor ki hepsi fiyat aralığında rekabete katılabilsin. Birbirleriyle yarışmasın. Ben Octavia'nın iç mekanını pek iyi bulmadım açıkçası. Ancak uygun fiyatlı Tiguan olarak düşünülürse aynı motor şanzıman ikilisiyle çok güzel tercih olabilir. Tıpkı Leon gibi.

@326001 hocam Focus bile dar ya. :D Yeni Corolla da dar geldi mesela. :D

Aslında Skoda marka değeri düşük olduğundan değil düşük tutulduğundan dolayı öyle. Skoda, Seat, Audi bunların üçü de VAG bünyesindeki araçlar. Birbirinden farklı tutuluyor ki hepsi fiyat aralığında rekabete katılabilsin. Birbirleriyle yarışmasın. Ben Octavia'nın iç mekanını pek iyi bulmadım açıkçası. Ancak uygun fiyatlı Tiguan olarak düşünülürse aynı motor şanzıman ikilisiyle çok güzel tercih olabilir. Tıpkı Leon gibi.
Aslında bu araba da alınabilir.
Bunda hayalet gösterge var, biraz daha dolu. Bütçeyi 7k geçiyor ama pazarlık ile çok rahat 303 civarına alınır.

Evet aslında Kamiq tasarım olarak T-Roc'tan daha güzel. Ancak 2013 en boş Golf'te olan elektronik el freni bile yok ya arabada. :D İşte uygun fiyatlı olmasını sağlayanlar bunlar aslında. Ben beğeniyorum Kamiq'i. Doğan kabak incelemişti:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet aslında Kamiq tasarım olarak T-Roc'tan daha güzel. Ancak 2013 en boş Golf'te olan elektronik el freni bile yok ya arabada. :D İşte uygun fiyatlı olmasını sağlayanlar bunlar aslında. Ben beğeniyorum Kamiq'i. Doğan kabak incelemişti:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bence bu araba bu bütçede en iyi SUV araçlardan biri. Elektronik el freni olmaması dezavantaj ve maliyet düşürmek için yapılan bir şey ama, trafikte o el frenini cart diye çekmek bile insanı mutlu eder. :D
Recep hocam bence Skoda tercih etmeli.

Bizde Toyota CHR Hibrit mevcut. Araba yakıt konusunda olduça iyi. Tasarımını da beğeniyoruz. Hibrit modunda arabadan ses çıkmıyor fakat dışarıdan ses gelebiliyor o konuda biraz eksik. Onun dışında bir sorun yok şu anlık. 2017'de en güvenilir araç seçildi. Öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Skoda sağlamlığı ile bilinen bir araçtır. Kodiaq hem donanımlı hem de güçlü yaylara sahip bir süspansiyon kullanıyor. Tek eksisi 4 X 4 modeli ağır bir yapıya sahip motor ve şanzımanından kaynaklı biraz daha zor hızlanan bir model. Fakat SUV baktığınıza göre amacınız konfor. Tavsiyemdir bu araç.
Markaya bir türlü ısınamadım, yalan yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı