Hattım 75 Mbps kaldırır mı?

Ben şu anda 100 Mbps TurkNet VDSL kullanıyorum. Altyapım şu anda 70 destekliyor görünüyor fakat 100 Mbps kullanabiliyorum.

75'e ilk geçtiğimizde Netspeed kullanıyorduk ve hat kablomuz epey eski ve yamalıydı. Tam ilk geçişteki hat değerlerinin görüntüsünü bulamadım ama 28 Temmuz 2022'de (75'e geçtikten 4 ay sonra) hat değerlerimiz şu şekildeydi:
Eki Görüntüle 2159667
İlk başta ulaşılabilir hız epey yüksekti zira VDSL yeni geldiği için mahalledeki neredeyse herkes ADSL kullanmaya devam ediyordu. Mahalledekiler VDSL'e ve yüksek hızlara geçince sorunlar çıkmaya başlamıştı.

En çok yaşadığım sorun CRC hatalarıydı. Nadiren kopma da olabiliyordu ama o kadar rahatsız etmiyordu. Bu sorunları ancak direkten evime yeni bakır kablo çekerek çözebildim. Şu anda hattım gayet stabil. Hiç hattan kaynaklı kopma olmuyor.

Genel olarak eğer bakır kablon eski ve yamalı/ekli ise 75'in üstüne çıkmanı önermiyorum. Şu anki hat değerlerim şu şekilde:
Eki Görüntüle 2159666

Siz de şu anki hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
Detaylı cevap için çok teşekkür ederim kardeşim. Gönderdiğin detaylı ekrana nereden ulaşabilirim bilmiyorum. Speedtest'te 46 download, 14 upload 8 ping değerleri alıyorum.

Detaylı cevap için çok teşekkür ederim kardeşim. Gönderdiğin detaylı ekrana nereden ulaşabilirim bilmiyorum. Speedtest'te 46 download, 14 upload 8 ping değerleri alıyorum.
Modem arayüzüne giriş yapıp ulaşabilirsiniz. Genelde 192.168.1.1, 192.168.2.1 veya 192.168.0.1 ile girilir.

Modem arayüzüne giriş yapıp ulaşabilirsiniz. Genelde 192.168.1.1, 192.168.2.1 veya 192.168.0.1 ile girilir.
Modem eski diye midir bilmem ama istatistik kısmında izleme yapıyor sizin görsel kadar detaylı göstermiyor. Her neyse ben akşam 18 gibi wp'den yazıp yükseltmelerini isteyeceğim kopma olursa yine 50'ye düşürme durumları olur o şekil kullanırım sıkıntı çıkmazsa muhtamelen 60-65 gibi bir hız alırım diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı