Hattım VDSL destekler mi?

EmirGkts

Hectopat
Yer
Başkent
Daha fazla  
Merhaba, adresimden alt yapımı sorgulayınca 97 Mbps VDSL 2 gözüküyor ama ev telefonundan sorgulayınca 16 Mbps gözüküyor. Komşum TTNET 35Mbps alıyor VDSL olarak, sizce hattım VDSL mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
TürkTelekom harici bir yerden sorgulamak gibi bir hata yapmayın. TT çoğu yerde VDSL kullandırtmıyor yan operatörlere. VDSL var binamızda, yukarıdaki arkadaşın attığı linkten sorguladım ADSL verdi mesela.

97 Mbps gözüküyor 2 sokak üstümüzde fiber dolabı var büyük ihtimalle VDSL oradan geliyor.
Ekran Görüntüsü (51).png

TürkTelekom harici bir yerden sorgulamak gibi bir hata yapmayın. TT çoğu yerde VDSL kullandırtmıyor yan operatörlere. VDSL var binamızda, yukarıdaki arkadaşın attığı linkten sorguladım ADSL verdi mesela.
Dostum ne gibi bir hata olabilir altı üstü bir hız testi yapıyorsun, şuan VDSL alabiliyorum ve sitede VDSL2 81 Mbps'e kadar yazıyor. Her hatta doğru gösterecek diye bir şey yok ancak genellikle doğru sonuç veriyor.
97 Mbps gözüküyor 2 sokak üstümüzde fiber dolabı var büyük ihtimalle VDSL oradan geliyor.
Eki Görüntüle 554118
Modem arayüzünde 'DSL Bilgisi' tarzı bir menü olması gerekiyor o menünün ekran fotoğrafını atabilir misin?

Dostum ne gibi bir hata olabilir altı üstü bir hız testi yapıyorsun, şu an VDSL alabiliyorum ve sitede VDSL2 81 Mbps'e kadar yazıyor. Her hatta doğru gösterecek diye bir şey yok ancak genellikle doğru sonuç veriyor.

Modem arayüzünde 'DSL bilgisi' tarzı bir menü olması gerekiyor o menünün ekran fotoğrafını atabilir misin?

Daha şu an bağlatmadık port yok dediler telefon başvurusu yaptık ne hikmetse 1 günde bağladılar porta TürkNet'e başvurdu babam telefonda 35 75 Mbps arası almış. Fibere yakın (200 mt) olduğumuz için tahmini SNR margin yüksek olacaktır diye tahmin ediyorum isterseniz komşumun SNR değerlerini atayım.

Daha şu an bağlatmadık port yok dediler telefon başvurusu yaptık ne hikmetse 1 günde bağladılar porta TürkNet'e başvurdu babam telefonda 35 75 Mbps arası almış. Fibere yakın (200 mt) olduğumuz için tahmini SNR margin yüksek olacaktır diye tahmin ediyorum isterseniz komşumun SNR değerlerini atayım.
Atabilirsin ondan bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı