Hattım VDSL destekler mi?

Dostum VDSL kullanabilirsin fakat hızın kaç olur bilemiyorum, fibere yakınsanız SNR Margin bu kadar düşük olmamalı en az 30'dan büyük olmalı. Ayrıca bu her şeye bağlı olabilir, eski bir binada oturuyorsan ankastreden eve telefon kablosu çekebiliyorsan yap, TürkNet'in böyle bir hizmeti var ve ücretli.

Dostum VDSL kullanabilirsin fakat hızın kaç olur bilemiyorum, fibere yakınsanız SNR margin bu kadar düşük olmamalı en az 30'dan büyük olmalı. Ayrıca bu her şeye bağlı olabilir, eski bir binada oturuyorsan ankastreden eve telefon kablosu çekebiliyorsan yap, TürkNet'in böyle bir hizmeti var ve ücretli.

Bina 2012'den kalma onlar modeme uzatma kullanıyorlardı 5 6 metre o etkileyebilir.

Bina 2012'den kalma onlar modeme uzatma kullanıyorlardı 5 6 metre o etkileyebilir.
Etkileyeceğini sanmıyorum bizim bina '99 depremi gördü yani anlayacağın eski, ankastreden cat-6 kabloya 2 tane telefon ucu taktırdık ankastreden eve çektik sığınaktan yaklaşık 11-12 metre ve şuan sorunsuz kullanıyorum.
dsl.png

Dostum ne gibi bir hata olabilir altı üstü bir hız testi yapıyorsun, şuan VDSL alabiliyorum ve sitede VDSL2 81 Mbps'e kadar yazıyor. Her hatta doğru gösterecek diye bir şey yok ancak genellikle doğru sonuç veriyor.

Modem arayüzünde 'DSL Bilgisi' tarzı bir menü olması gerekiyor o menünün ekran fotoğrafını atabilir misin?
Teknik bir sorun değil. TT her bölgedeki hattını alt operatörlere açmıyor.
En büyük alt yapı sağlayıcısı TT. Bu yüzdendir ki her yerde VDSL olmuyor TT harici.
Sadece ben verebilirim diyor bazı yerlere.
Mesela ben gidip de TürkNet gibi firmalara baksaydım alamıyordum 35MBPS. Sadece 16MBPS sonucu çıkıyordu.
TürkTelekom 35 verdi ve 30 unu alabiliyorum şu anda.
NetSpeed 24 verebilmişti.
Anladın mı güzel dostum?

Bende de benzer bir problem var. Yan komşum 1 ay önce Türk Telekom 35mbps internet baglatti ben de anca 16 kullanıyorum, internet firmasını arıyorum 35e geçmek için, sizin max17 destekliyor diyorlar. Yandaki adam aynı telefon kutusundan kendi port girişinden 35 alıyor ben 16 alıyorum benim portta sorun vardır belki diyorum onunlada ilgilenmiyorlar. Şu port değişikliğiyle falan ugrasıcam artık bir kaç gün, bakalım bir çözüm çıkacak mı. Binaya kadar yüksek hız gelip de bina içinde birine 35 birine 16 diğerine 50 mbps hız gelmesi biraz saçma geliyor bana.

Geri
Yukarı