Hattımın alabileceği en yüksek hız kaçtır?

Zemheri Dev

Centipat
Daha fazla  
Selam, Türk Telekom Tivibu destekli bir modem kullanıyorum. Tivibu açık iken internete dahi zar zor giriyorum ve oyunlarda ki pingim asla stabil olmamakla beraber çok yüksek seviyelere çıkıyor. Bunların olmaması için internetimin hızını sınırlayıp önceliği bilgisayarıma vereceğim ancak kaç Mbps internet kullandığımı bir türlü öğrenemedim, aşağıda ki raporu inceleyip bana internet hızımın stabil olması için kaça sınırlamam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

xDSL Raporu

Kod:
=============================================================
       ADSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      0.964 Mbps       16.982 Mbps
    Actual Net Data Rate:      0.956 Mbps       16.954 Mbps
          Trellis Coding:         ON                ON
              SNR Margin:       13.9 dB            6.1 dB
            Actual Delay:          4 ms              7 ms
          Transmit Power:       12.4 dBm          19.3 dBm
           Receive Power:        4.7 dBm           4.7 dBm
              Actual INP:        0.5 symbols       0.0 symbols
       Total Attenuation:        7.1 dB           16.0 dB
Attainable Net Data Rate:      1.238 Mbps       17.872 Mbps
=============================================================

Model: ZyXEL VMG3313-B10A

Actual Net Data Rate: 0.956 Mbps 16.954 Mbps

Alabileceğiniz maksimum hızı söyleyen değer bu, onun üstündeki de size tanımlı olan. Yani alabileceğiniz maksimum hızı alıyorsunuz zaten. Ayrıca ADSL abonesi olduğunuzu düşünüyorum ve ADSL abonelığıne "Tivibu Ev" aboneliği verilmiyor. Olsa olsa "Tivibu Uydu"dur o. Ve Tivibu Uydu hizmetinin internetle bir ilgisi yok.

Eskiden Tivibu kullanılıyordu bizim evde de, TurkNet'e geçmeye ikna etmiştim ailemi ama zamlardan sonra yalan oldu ama Tivibu'yu iptal ettirdik internet şu an çok daha hızlı ve stabil. Tivibu aslında güzel bir platform ama interneti kullanilamaz hale getiriyor.

Eskiden Tivibu kullanılıyordu bizim evde de, TurkNet'e geçmeye ikna etmiştim ailemi ama zamlardan sonra yalan oldu ama Tivibu'yu iptal ettirdik internet şu an çok daha hızlı ve stabil. Tivibu aslında güzel bir platform ama interneti kullanilamaz hale getiriyor.

En kısa vakitte fiyatına bakmadan TurkNet'e geçeceğim zaten ancak 12 ay taahhüt yaptırdığım için maalesef şu an yapamıyorum.

Actual Net Data Rate: 0.956 Mbps 16.954 Mbps

Alabileceğiniz maksimum hızı söyleyen değer bu, onun üstündeki de size tanımlı olan. Yani alabileceğiniz maksimum hızı alıyorsunuz zaten. Ayrıca ADSL abonesi olduğunuzu düşünüyorum ve ADSL abonelığıne "Tivibu Ev" aboneliği verilmiyor. Olsa olsa "Tivibu Uydu"dur o. Ve Tivibu Uydu hizmetinin internetle bir ilgisi yok.
Kullandığım model "Tivibu destekli modem" olarak geçiyor ve Tivibu kutusu modeme ethernet aracılığıyla bağlı durumda yani internetten veri aldığını ve aşırı yüklendiğini düşünmekteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı