Hava akışı iyi kasa önerisi

DiaVolo

Centipat

Sizce bu kasalardan hangisini almalıyım ses ve görüntü ikinci planımda en önemli şey performansı yani hava sirkülasyonu iyi olsun aldıktan sonra sisteme 240 mm'lik sıvı soğutma takmak istiyorum onu kapsarsa iyi olur kapsamasa da 120 mm'likte takabilirim fiyat ve siteler göstermek için sadece 300-400 TL'ye daha iyisi varsa yazabilirsiniz PSU var sistemimde sadece kasa sıvı soğutma tavsiyelerinizi de bekliyorum en fazla 400 TL'lik.
Sistem: B450 Gaming Plus
MSI RX 480 Gaming X 8G
Ryzen 5 2600
Corsair Vengeance 8 GB RAM
ZM700-700W 80+ PSU
Zalman Z11 Plus kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Xigmatek EN9726 öneririm, ben de almayı düşünüyorum. Sana tavsiyem Sahibinden'de 75 dolara satılıyor ordan daha ucuza alabilirsin.
bana diğer kasa önerisinde de demiştiniz yazdım oraya ama cevap alamadım geri dönüş yapmıyorlar yapsalar da get ilanı açarlar mı sormam lazım onu şu anlık corsair spec 04 gözümde ama kesin değil danışmam lazım herkese

MB511 RGB almanı öneririm. Önü mesh ızgara üstü açık yan tarafı temperli cam ve RGB fan ile geliyor hava akışı iyi olan kasalardan.

Ryzen 5 2600 için kesinlile sıvı soğutma gerekmez parana yazık edersin bence.

MB511 RGB almanı öneririm. Önü mesh ızgara üstü açık yan tarafı temperli cam ve RGB fan ile geliyor hava akışı iyi olan kasalardan.

Ryzen 5 2600 için kesinlile sıvı soğutma gerekmez parana yazık edersin bence.
gerekmez mi? işlemci boşta 40 50 derecelerde geziyor izlediğim tüm oyun videolarında zorlayan oyunlarda bile 55 dereceyi geçmzken bende oyunlarda 70 oluyor 80 de gördüğüm oldu ömrü kısa olsun istemiyorum ömrünü uzun tutmak için sıvı soğutma düşünüyorum

gerekmez mi? işlemci boşta 40 50 derecelerde geziyor izlediğim tüm oyun videolarında zorlayan oyunlarda bile 55 dereceyi geçmzken bende oyunlarda 70 oluyor 80 de gördüğüm oldu ömrü kısa olsun istemiyorum ömrünü uzun tutmak için sıvı soğutma düşünüyorum
Hocam metal parçalar bunlar 70-80 derece gayet normal değerler insan vücüdü 38-39 dereceleri görüyorda. 100 dereceye kadar birşey olmaz bu işlemcilere. Yeni önü mesh ve 4 fanlı kasa alınca bu değerler dahada inecektir ideal sıcaklıklara.
Ayrıca Ryzen 5 2600'ın şuan sıfırı 900 TL zaten sen uzun ömürlü olsun diye en az 500-600 TL verip sıvı soğutma alacak olman ne kadar mantıklı geliyor sana ? Onun yerine işlemciyi sat yeni nesil işlemci alırsın daha az ısınan ve daha performanslı.

Hocam metal parçalar bunlar 70-80 derece gayet normal değerler insan vücüdü 38-39 dereceleri görüyorda. 100 dereceye kadar birşey olmaz bu işlemcilere. Yeni önü mesh ve 4 fanlı kasa alınca bu değerler dahada inecektir ideal sıcaklıklara.
Ayrıca Ryzen 5 2600'ın şuan sıfırı 900 TL zaten sen uzun ömürlü olsun diye en az 500-600 TL verip sıvı soğutma alacak olman ne kadar mantıklı geliyor sana ? Onun yerine işlemciyi sat yeni nesil işlemci alırsın daha az ısınan ve daha performanslı.
[/QUOTE
hocam benim şu an kullandığım kasa da zaten 4 fanlı o ne olacak? benim bildiğim ekran kartı için 70 80 değerleri normal ama işlemci de normal mi bilmiyorum dediğim gibi you tube da izlediğim videolarda hep 55 60 arasıydı bende böyle oldu bide bende o kadar bütçe yok zaten 600 tl filan 120 mm radyatörlü fiyatına göre performanslı bi sıvı soğutucu alsam yeter zaten önce kasayı değişmemin sebebi de o kasayı değişince sıcaklıklar düşerse hiç soğutucu almayadabilirim şu kasayı bi halledeyim önce
Xigmatek EN9726 öneririm, ben de almayı düşünüyorum. Sana tavsiyem Sahibinden'de 75 dolara satılıyor ordan daha ucuza alabilirsin.
bu arada söylediğiniz satıcı dönüş yaptı ama hiç güvenilir olduğunu sanmıyorum sizi de uyarayım get ilanı ile alabiliyor muyuz dedim get yapmıyoruz dediler sadece havale get yapmayan kendine güvenmiyor demektir siz de dikkatli olun

Son düzenleme:
bana diğer kasa önerisinde de demiştiniz yazdım oraya ama cevap alamadım geri dönüş yapmıyorlar yapsalar da get ilanı açarlar mı sormam lazım onu şu anlık corsair spec 04 gözümde ama kesin değil danışmam lazım herkese
75 Dolara satan yer 11yıllık bilgisayarcı bir sorun olacağını düşünmüyorum. İstanbul, Fatih'te yeri bana yakın istersen yardımcı olabilirim.

75 Dolara satan yer 11yıllık bilgisayarcı bir sorun olacağını düşünmüyorum. İstanbul, Fatih'te yeri bana yakın istersen yardımcı olabilirim.
valla iyi olurdu da get ilanı kabul etmiyorlar tabi mağazalarsa filan dediğiniz gibi istanbulda yaşayan kişilere çok yararı olur da nasıl yardım edeceksin ki? kabul etmediler yazdım zaten

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı