Hava akışı kasadan kasaya değişiyor mu?

murat8019

Hectopat
Kendime yeni bir bilgisayar aldım fakat pek anlamadığım için kasa tercihini pek önemsemedim. Şu an kasamın içinde işlemci fanı, egsoz fanı, güç kaynağının fanı, kasanın önünde 2 fanım ve 2 tane de ek fanım var fakat kasamın ön tarafı camla kapatılmış, yani ön fanlarım tamamen süs amaçlı gibi duruyor. Dışardan hava alamıyor bu sebeple hava akışını en doğru şekilde nasıl yapabilirim ? Ek 2 fanı üste taktım ve içerideki havayı dışarı atması gerektiğini biliyorum, ısı havaya kalktığı için fakat onları o şekilde koyarsam dışarıdan içeriye hava akışını sağlayamıyorum. Nasıl bir öneri yapabilirsiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, hava akışı kasadan kasaya değişir. Kasanızın fotoğrafını atabilir misiniz veya modelini yazabilir misiniz? Daha iyi yardımcı olabiliriz bu sayede.
Evet, hava akışı kasadan kasaya değişir. Kasanızın fotoğrafını atabilir misiniz veya modelini yazabilir misiniz? Daha iyi yardımcı olabiliriz bu sayede.

Çözüm
Yalnızca kasa dizaynının benzer fanlar kullanan kasalarda bile ne kadar farklar yaratabileceğine dair güzel bir kaynak,
The Best PC Cases of 2017: Awards for Airflow, Noise, Design, & More

Ne kadar üzücü ki bu listedeki kasaların büyük kısmı Türkiye'ye getirilmiyor. İnsanlarımız kötü ürün gamlarına mecbur bıraktırılıyor. Aynı durum PSU ve birtakım monitörler için de geçerli ne yazık ki.

Şuan kasamın resmini çekemiyorum fakat markası "izoly" internete yazıp bulabilirsiniz önde iki ledli fanı var. Bu arada cevap vermek isterken konuyu çözüldü yaptım kusura bakmayın.
Kasanın önünde minik de olsa ızgaraların olması lazım hava akışı için. Tamamen cam ile kaplandığını sanmıyorum.

Kasanın üstüne koyacağınız iki fanı dışarı doğru üfleyecek şekilde yerleştirin. Kasanın içinde oluşan vakum, dışarıdan hava çekmeye yetebilir.
Evet şuan fark ettim kasanın ön tarafının altında ufak bir ızgarası var. Dediğiniz gibi yaptım egsoz ve tavan içerden dışarı atıyor ön ve alttaki güç kaynağının fanı içeri çekiyor doğrumudur ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı