Hava akışı kötü olan kasa bilgisayarın performansını etkiler mi?

Hocam benim işlemci G4600, çok dandik bir işlemci. Hatta Snowman M200 ile soğutuyorum, ona rağmen bana mısın demiyor. 65 derecelerde geziyor. Ekran kartı Allah'a emanet zaten, fanını temizledim, Zalman zm- stc8 termal macun bile sürdüm. Bana mısın demiyor. 82 dereceye dayandığı bile oldu. RX 550 ASUS.
82 derece pek tehlikeli bir değer değil, olmadı fanları bir tık hızlandırabilirsiniz. Kasa değiştirmeniz güzel derecelere getirir.

82 derece pek tehlikeli bir değer değil, olmadı fanları bir tık hızlandırabilirsiniz. Kasa değiştirmeniz güzel derecelere getirir.

Reis bir de bu sistem kalıcı değil. Ben yarın öbür gün, i3 10105F ile GTX 1660S, RTX 2060 gibi kartlara geçeceğim. O zaman bu kasa hiçbir işe yaramaz, ölür gider bu parçalar.

Reis bir de bu sistem kalıcı değil. Ben yarın öbür gün, i3 10105F ile GTX 1660S, RTX 2060 gibi kartlara geçeceğim. O zaman bu kasa hiçbir işe yaramaz, ölür gider bu parçalar.
Ne güzel, fiyatları yakın ise 1660S yerine 2060 çok daha iyi olur.
Şimdiden hayırlı olsun.

Bende şu an Rampage redsky var. Açtığım bir konuda kasanın kalitesiz olduğunu ve hava akışının kötü olduğunu söylemişlerdi. Ben hava akışı iyi olan ferah bir kasaya geçsem. Sıcaklık ve performans açısından fark eder mi?
Hava akışının kötü olması > Isının artması > Performans düşmesi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı