Hava Akışı ve Kablo Yönetimi İyi Kasa Önerisi

Andy Dufresne

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Karar veremediğim kalan son parça bilgisayarın kasası, aşağıdaki parçalara uygun hava akışı ve kablo yönetimi iyi bir kasa önerir misiniz? Kasanın ön panelinin mesh olması şart mı hava akışı için?

Ryzen 3600

X570 Gaming Edge WIFI

ASUS Dual RTX 2080 O8G

Fsp Hydro G 750W

Corsair Mp510 960 gb

Hyper X Predator 3200 MHz 2x8 gb

Cooler Master ML240L

Aklımdaki kasalar: Phanteks P350x, P400s, NZXT S340 Elite, MB511 TG, Fractical Design Meshify C(sadece Nanokatolog'da, sordum 10 gün dedi müşteri hizmetleri), Cougar Panzer-S ve eğer fiyat farkına değecekse Cooler Master H500 ve Phanteks Enthoo Pro M. Fiyatı 750 bandında veya daha düşük olursa daha iyi olur.

P400s kullanıcısıyım. Görüntü olarak çok güzel fakat ön panel hava almıyor o sebeple ön tarafı kesip modifiye edeceğim.
Üst tarafa sıvı soğutma radyatörü takılmıyor mecburi ön tarafa takmak zorundasınız diğer kasalarda bu özelliği kontrol edin.

P400s i eleyebilrsin.

MB511 alabilirsiniz RGB ve temperli cam isterseniz ayrıca modeli de var öyle. kesinlikle öneririm hava sirkülasyonu konusunda çok başarılı kablolaması da rahat bir kasa.

Malzeme kalitesi olarak nasıl? Bir de kablo yönetimi konusunda S340 Elite veya P350x kadar iyi olmadığı için kafamda soru işaretleri var. Eğer sıkıntı çıkarmayacaksa alacağım.

Malzeme kalitesi olarak nasıl? Bir de kablo yönetimi konusunda S340 Elite veya P350x kadar iyi olmadığı için kafamda soru işaretleri var. Eğer sıkıntı çıkarmayacaksa alacağım.
diğer kasaları kullanmadım ama şöyle diyeyim ilk kez kendi sistemimi topladım daha önce montaj yapmamıştım hiç ve zorlanmadan kabloları temiz bir şekilde taktım zaten gerekli yerlerde kabloların geçebileceği yerler bırakmışlar yan kapağını bile rahatça oturttum. Kasa bana sorarsanız güzel ama bütçem var ben daha iyi bir şey alayım diyorsanız h500 kasanın mesh olan versiyonu çıkmıştı ona bakabilirsiniz. (bence gerek yok h500 kasaya) :D

diğer kasaları kullanmadım ama şöyle diyeyim ilk kez kendi sistemimi topladım daha önce montaj yapmamıştım hiç ve zorlanmadan kabloları temiz bir şekilde taktım zaten gerekli yerlerde kabloların geçebileceği yerler bırakmışlar yan kapağını bile rahatça oturttum. Kasa bana sorarsanız güzel ama bütçem var ben daha iyi bir şey alayım diyorsanız h500 kasanın mesh olan versiyonu çıkmıştı ona bakabilirsiniz. (bence gerek yok h500 kasaya) :D

O zaman MB511 alacağım. Zaten H500'e o kadar para bayılmaya gerek yok. Dışarı çok ses veriyor mu MB511?

P400s kullanıcısıyım. Görüntü olarak çok güzel fakat ön panel hava almıyor o sebeple ön tarafı kesip modifiye edeceğim.
Üst tarafa sıvı soğutma radyatörü takılmıyor mecburi ön tarafa takmak zorundasınız diğer kasalarda bu özelliği kontrol edin.

P400s i eleyebilrsin.
Yakın zamanda P400A isimli model çıkıcak ön paneli mesh yapıda ve vida delikleri uygun. Ama fan offset pozisyonları farklı olduğu için 2 modelde görüntü hoş olmayabilirmiş. CoraxAlpa'nın Genel Müdürü Okan Bey'le sohbetimizin bir kısmını bilgilendirme amaçlı atıyım:
Kod:
P400 modelimizin ön panel yapısı yeni çıkan  P400A modelimiz ile uyumlu olmasına karşın,
Markamız tarafından henüz ayrı olarak P400 ve P400S modeli kullanıcıları için satın alıp takabilecekleri bir panel piyasaya sürülmemiştir.

Bundaki sebep ise, her ne kadar P400S ve P400A kasalarımızın ön panel yapıları uysa da,
Bu ikisi kasa arasındaki Fan Offset pozisyonları farklıdır, P400A da ortalanmış dizaynda bulunan ön fan yuvaları,

P400S de daha alta gelecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu da yeni mesh panelin P400S ve P400 lere uygulandığında kötü bir görüntü
oluşturacağı kaygısını yaratmaktadır.

Global gelen yoğun talep üzerine bu çözümün ayrı bir SKU olarak nasıl hazırlanması gerektiği henüz karar
verilmediğinden dolayı, şu an için böyle bir ürün ayrı olarak satışa sunulmamış olup,
Satışa çıkış kararı ve tarihi belli değildir.

Böyle bir gelişme olduğunda, derhal ülke depomuza tedariği sağlanacaktır.
Bununla birlikte şu an P400A , P360X ve Luxe II modellerimizi taşıyan yükümüz yoldadır,
Luxe II ve P360X ise henüz piyasaya resmi olarak duyurulmamış olup, Shift modelimizin ön mesh paneli satışa sunulmuştur,
10 Eylül’de Türkiye depomuzda olacak diğer ürünler ile birlikte gelmektedir.

Kişisel tahminim olarak, yılbaşından önce bu ürün ayrı bir SKU olarak sunulmayacaktır.
Fakat, P400A lar için benim Türkiye adına ayrı yedek parça olarak yedek parça talebim bulunmaktadır,
Bu yedek parça olarak gelecek ön panellerin Ekim ayı ortasında ülkemizde olmasını bekliyoruz,
Bu paneller geldiğinde tarafınıza haber verilip, denemesi yapılabilir.
Benim gibi bekler iseniz böyle birşey yapabilirsiniz zaten kasa göremiyceğim bir konumda amaç hava sirkülasyonunu iyileştirmek.

Karar veremediğim kalan son parça bilgisayarın kasası, aşağıdaki parçalara uygun hava akışı ve kablo yönetimi iyi bir kasa önerir misiniz? Kasanın ön panelinin mesh olması şart mı hava akışı için?

Ryzen 3600

X570 Gaming Edge WIFI

ASUS Dual RTX 2080 O8G

Fsp Hydro G 750W

Corsair Mp510 960 gb

Hyper X Predator 3200 MHz 2x8 gb

Cooler Master ML240L

Aklımdaki kasalar: Phanteks P350x, P400s, NZXT S340 Elite, MB511 TG, Fractical Design Meshify C(sadece Nanokatolog'da, sordum 10 gün dedi müşteri hizmetleri), Cougar Panzer-S ve eğer fiyat farkına değecekse Cooler Master H500 ve Phanteks Enthoo Pro M. Fiyatı 750 bandında veya daha düşük olursa daha iyi olur.
Cougar puritas öneririm hava akışı mükemmel ve kablolamada hiçbir sıkıntı yaşamazsın ben kullanıyordum oldukça memnun kaldım hiçbir sorun çıkartmayacak bir kasa diyebilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı