Hava Harp Okulu giriş süreci nasıl?

Negan Smith

Kilopat
Makaleler
1
Yarın MSÜ'den aldığım puana göre Hava Harp Okulu'nu tercih etmeyi düşünüyorum. Puanım tutarsa eleme, mülakat gibi süreçler nasıl işliyor? Sağlık testinden kalmaya neden olan engeller neler? 1.85 70 kiloyum, gözüm bozuk değil. Puanım tutarsa girme ihtimalim yüksek midir?

İlk aşama kolay sınavı kazan sağlık kontrolüne gir. Daha sonra spor sınavı var burada koşu, mekik, şınav, barfiks ve yanlış bilmiyorsam basketbol topunu fırlatma uzaklığın ölçülecek. Daha sonra mülakata gireceksin. Mülakatta çok iyi bir torpilin (tanıdık vs) yoksa okula girmen çok zor.
(Torpil olayını internetten ve çevremden duydum ben tecrübe etmedim bilgin olsun.)

Çevremde girmekten ziyade girdikten sonra eğitime devam etme sürecinde zorlanildigini gördüm ben. Okulu bıraktılar yani genel olarak.

Sınavda iyi sonuç alıp mülakatta başarılı olursan asıl zor kısım başlıyor. Jira ve painkiller gibi bu işin içinde olan insanlardan ziyade daha çok @Megaton gibi arkadaşlara danışman daha iyi olabilir sanıyorum. Kendisi de bu surecten gecmisti yanlisim yoksa. Rahatsız ettiysem kusura bakmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı