Hava Sirkülasyonu Nasıl Olsun?

HighPixel

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Marmaris
Daha fazla  
CM K 350 kasaya sahibim. Ön tarafta içeriye üfleyen, arka taraftan egzos olmak üzere 2 adet fan var. 1 tane yan taraf için sipariş ettim. Alacağım fan içeriye mi üflesin dışarıda mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön, yan ve alttaki fanlar içeriye, arkadaki ve tavandaki fanlar dışarıya üflemelidir. Siz yan kapağa takacağınıza göre içeri üflemesi gerekir.

İçeriye üflemesi de ama nereden.

Ön taraftan hava girişi olmalı mutlaka.
Kasanın arkasında egzoz fanı mutlaka olmalı, işlemci soğutucusundan çıkan sıcak havanın tahliyesi için önemli.

Ben kasanın yanındaki fanların içeriye hava vermesine karşıtım ama tam ekran kartı hizasında ise.
Ekran kartı havayı alıyor PCB üzerine vuruyor ve hava karın yanından ve arkadaki egzoz bölümünden çıkıyor, tam aynı hizadan fan ile hava verirsek çıkan hava ile çarpışacak yani faydası olmayacak.

İşlemcinin üzerindeki yere takabilirsiniz, veya ekran kartınıza göre (Havayı çeken veya uzaklaştıran) kapaktaki boşluğa takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı