Rehber Hava veya Sıvı soğutma almadan önce yapmanız gerekenler

@BerkayZ87 baktığım neredeyse hiçbir soğutucuda RAM uyumluluğu yazmıyor. Alıp denemek dışında bir çözümü var mı? Tahmini de olsa hesaplayamıyor muyuz?
Baktığınız soğutucu nedir? Bazı soğutucular RAM'lere temas edecek kadar büyük değil, bu sebeple yazmayabiliyorlar.

Baktığınız soğutucu nedir? Bazı soğutucular RAM'lere temas edecek kadar büyük değil, bu sebeple yazmayabiliyorlar.

Gametech Freezer HD 2.0 ve Dark Freezer X92BL arasında gidip geliyorum. Aslında termal macun yenileme vakti geldi ama MX4 için 50 lira verene kadar 100 - 150 liraya sessiz bir kule tipi alırım diye düşündüm. RAM'lerim SniperX, 46 milimetre olduğu yazıyor kendi sayfasında. Bayağı bayağı uzun yani.

Daha iyi soğutuculara bakmayı düşünmüyorum, Intel stok fan ile 56 derece görüyorum yükte. Tek amacım kule tipinin alüminyum avantajını kullanarak bir nebze daha pasif bir soğutma sağlamak. Kasanın 160mm soğutucu desteği mevcut.

Gametech Freezer HD 2.0 ve Dark Freezer X92BL arasında gidip geliyorum. Aslında termal macun yenileme vakti geldi ama MX4 için 50 lira verene kadar 100 - 150 liraya sessiz bir kule tipi alırım diye düşündüm. RAM'lerim SniperX, 46 milimetre olduğu yazıyor kendi sayfasında. Bayağı bayağı uzun yani.

Daha iyi soğutuculara bakmayı düşünmüyorum, Intel stok fan ile 56 derece görüyorum yükte. Tek amacım kule tipinin alüminyum avantajını kullanarak bir nebze daha pasif bir soğutma sağlamak.
Ben Snowman X4 kullanıyordum, Gametech Freezer olan model ile aynı boyutta gibi.

1612969512167.png

B450M-S2H ve LPX RAM'lerle bu şekilde. Gördüğünüz gibi RAM'lere temas edecek kadar uzunluğu bile yok.

Ben Snowman X4 kullanıyordum, Gametech Freezer olan model ile aynı boyutta gibi.

Freezer 2.0 satıcı sayfalarındaki fotoğraflarda 2 adet alüminyum bölüme sahip görünüyor lakin gerçekte 1 adetmiş. Freezer 3.0 alıp fanlardan birini sökmek daha mantıklı, değil mi?

fanhd2.png

fanhd1.png

Üsttekiymiş gibi lanse ediliyor lakin gelen alttakinin 2 fanlısı oluyor. Bildiğin dolandırıcılık...

Freezer 2.0 satıcı sayfalarındaki fotoğraflarda 2 adet alüminyum bölüme sahip görünüyor lakin gerçekte 1 adetmiş. Freezer 3.0 alıp fanlardan birini sökmek daha mantıklı, değil mi?

Eki Görüntüle 873839

Eki Görüntüle 873837

Üsttekiymiş gibi lanse ediliyor lakin gelen alttakinin 2 fanlısı oluyor. Bildiğin dolandırıcılık...
Hocam Freezer 2.0 modeli tek soğutma bloklu değil mi? Freezer 3.0 modeli 2 soğutma bloklu diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı