Hava yastığı açan araba pert sayılır mı?

Hava yastığı ile aracın pert olmasının direkt bağlantısı yok. Pert olması için değerinin %70'i kadar masraf çıkarması lazım. Geçen günde bir geri zekalı sadece tamponu hasar almış, bir adet hava yastığı ve kemer ile araba pert olur diye iddia ediyordu.

1 sene beklettimi sizi
Lanet adam ölmeye yakınken hala mesleğini icra ettiği için konuşmak bile zordu ki zaten emekli olmuş. Bizi aylarca uğraştırdı, gerekli parçaların siparişini vermedi hatta hava yastığını kendimiz bulup aldık ve faturalandırdık. Kesinlikle Anadolu Sigorta'yı önermiyorum, kendileriyle belki 20 kere arayıp konuştum duurm böyle bir şey yapın diye süreci hızlandırmak için not aldım deyip yollarına devam ettiler.
Uzun süre araştırdım, sayılmıyormuş.

Hava yastığı ile aracın pert olmasının direkt bağlantısı yok. Pert olması için değerinin %70'i kadar masraf çıkarması lazım. Geçen günde bir geri zekalı sadece tamponu hasar almış, bir adet hava yastığı ve kemer ile araba pert olur diye iddia ediyordu.
:D Dediğiniz doğru hocam her hava yastığı açan aracı pert sanıyorlar. %50 ve üstü hasarda %100 perte çıkar. %40 ve üstü pert için değerlendirilir. %40 altı pert sayılmaz. %70 absürd olmuş

Geri
Yukarı