Havacılık planını, ilaç yazılmayan sadece tanısı konulan astım bozabilir mi?

Anitox

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, uçucu olabilmek için çok ciddi bir sağlık muayenesinden geçilmesi gerekiyor. Önümüzdeki süreçlerde hem kabin hem de kokpit için kariyer planım var. Bu yüzden e-Nabız üzerinde geçmiş tanılarımı kontrol ederken devlet hastanesi emergency (Türkçesini giremiyorum) tıp servisinde astım tanısı konulduğunu gördüm. Ancak bir ilaç yazılmamış sadece tanı bulunuyor. Ayrıca yaklaşık 10 yıl önce okul için almam gereken psikoloji belgesini de aile hekiminden talep ettiğim için "Psikiyatrik Muayene Tanısı" girildiğini gördüm. Yine herhangi bir ilaç veya tedavi yok. İlgili poliklinikler bu tanıyı koymadığı için karşıma bir problem çıkma olasılığı bulunuyor mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu başlığın demirbaşı olan @Jira'yı da summonluyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır 2 yıl fizik okudum ve bıraktım, şu anda farklı bir bölüm okuyorum ve lisans mezunu olarak cadet programına başvurmayı düşünüyorum.
Cadet biraz şans hocam hayırlısı... Fiziği neden bıraktınız özel değilse cevaplarsanız memnun olurum. Aklımdaki bölümlerden biri...

Cadet biraz şans hocam hayırlısı... Fiziği neden bıraktınız özel değilse cevaplarsanız memnun olurum. Aklımdaki bölümlerden biri...

Günümüz türkiyesinde üniversite pilotaj bölümlerinde, uçuş başı ücret alındığını duydum. En mantıklısı firmaların pilot yetiştirme programları maalesef ki.
Fizik harika bir bölüm. Tabii yoğun olacağını tahmin ediyordum ama bu kadar yoğun olmasını beklemiyordum. Maddi sebepler dolayısı ile devam zorunluluğunun daha az olduğu bir bölüm tercih etmek zorunda kaldım. Eğer yeteri kadar maddi desteği ailemden alabilseydim yoğunluğu ve zorluğu kesinlikle kabul edilebilir bir bölüm olurdu benim için.
Fizik bölümü okurken çok iyi fizik değil çok iyi matematik öğrendiğimizi fark ettim. :D Matematik sever bir kişi olarak sorun yaşamadım ama bu kadar fazla gördüğümüzü bilmiyordum. Tekrar etmekte fayda var ki eğer maddi desteğiniz var ise(ücretli üniversiteden bahsetmiyorum, yurt veya ev ve yaşam maaliyetini karşılamak) ve hoşunuza giden bir bölüm ise çok keyifle okunacak bir bölüm. İçimde hala bir uktedir, bir gün maddi olarak düzgün bir vakite geldiğimde dönüp bitirmek hayalim.

Günümüz türkiyesinde üniversite pilotaj bölümlerinde, uçuş başı ücret alındığını duydum. En mantıklısı firmaların pilot yetiştirme programları maalesef ki.
Fizik harika bir bölüm. Tabii yoğun olacağını tahmin ediyordum ama bu kadar yoğun olmasını beklemiyordum. Maddi sebepler dolayısı ile devam zorunluluğunun daha az olduğu bir bölüm tercih etmek zorunda kaldım. Eğer yeteri kadar maddi desteği ailemden alabilseydim yoğunluğu ve zorluğu kesinlikle kabul edilebilir bir bölüm olurdu benim için.
Fizik bölümü okurken çok iyi fizik değil çok iyi matematik öğrendiğimizi fark ettim. :D Matematik sever bir kişi olarak sorun yaşamadım ama bu kadar fazla gördüğümüzü bilmiyordum. Tekrar etmekte fayda var ki eğer maddi desteğiniz var ise(ücretli üniversiteden bahsetmiyorum, yurt veya ev ve yaşam maaliyetini karşılamak) ve hoşunuza giden bir bölüm ise çok keyifle okunacak bir bölüm. İçimde hala bir uktedir, bir gün maddi olarak düzgün bir vakite geldiğimde dönüp bitirmek hayalim.
Şu an ne okuyorsunuz peki? Üniversite pilotaj bölümlerinde uçuş başı ücret alınıyor doğru ama %100 burslu kazanabilirsem almıyorlar. Neredeyse tamamen ücretsiz oluyor. Siz cadet için başvuracaksanız gidip class-1 sağlık sertfikasını alın. Bir şey kaybetmezsiniz bence içinizdeki merak gitmiş olur. Bu arada fizik bölümü hakkında yorumlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı