Psikiyatrik Muayene Tanısı Pilotluğa engel mi?

Kendimi bildim bileli havacıyım, hedefim pilotaj çokta sorgulama. Elinizde somut delil bile yok ''torpil'' olduğuna dair. Benim gayette tanıdığım var THY akademisinden çıkma pilot, siz bilirsiniz. Aynen torpil. :D
Tartışmaya gerek yok haklısınız. Ama tanıdığınız 1 kişi torpil olmayınca, torpil yok diye bir şey yok. Hakkıyla giren de büyük bir kesim var. İleride başınıza belki gelir o zaman şaşırmazsınız... Teşekkürler, iyi forumlar...

Bu arada bu ilanı görünce ABD'de uçuş okullarına vs de baktım biraz. Orada da mevzuat aynı mıdır? Bilen var mı?
Uçuş okulları için bir sorun olacağını sanmam ama havayolu firmaları için sorun olabilir. Örneğin THY bu konuda biraz katı. E-Nabız'da görünen her tedavi ve ilaç için titizlikle inceliyorlar.

Bende geçmişte sosyal fobim olduğunu düşünüp hastaneye gitmiştim. Bu da e nabız da "Psikiyatrik Muayene Tanısı" olarak gözüküyor ama detaylara baktığımda hastalık olarak bir şey görünmüyor. Ha bu arada doktor cipralex yazmıştı 3 kutu bende 1 kutu falan kullanmıştım galiba. İlaç beyaz reçete olarak görünüyor. Geçenlerde buna benzer bir konu açılmış o konu da kırmızı reçeteli ilaçlar engel diye yazıyor.
Cipralex beyaz receteli bir ilac o konuya takilmayin cok. SSRI olup kirmizi recete olan ilac daha ben gormedim.

Eger su an tani konulmus hastaliginizda ilerleme yoksa ya da duzenli tedavi almiyorsan engel olmaz bence, saglik raporu alip durumu kesinlestirebilirsin.

psikiyatride ciddi hastalıklar vardır , ve bunları yaşayanları elerler orası ayrı. fakat bir dönem depresyona girmiş birisini elemek nedir ? hangi akla mantığa dayanıyor mesela anlatsana biraz ?
Germanwings olayını araştırın isterseniz. Özellikle o gibi olaylardan sonra kesinlikle risk almazlar. Bırakın havayollarını, demiryollarında bile psikolojik rahatsızlık geçirmiş insanlar sağlık kurulundan kolay kolay geçer not alıp trafikle ilgili görevlerde çalışamıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı