Havacılık sektörünün ekonomiye doğrudan etkileri nelerdir?

Rustyn

Hectopat
İnternette hiçbir bilgi bulamadığım bir konu olmasıyla beraber bu ödevi veren hocama da ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Aslında bir kaynak buldum fakat sınıftaki yaklaşık 60 kişi de bu kaynağı bulduğu ve öğretmenimizin de birbirine benzeyen ödevlerin değerlendirilmeyeceğini söylemesi işi çıkmaza getirdi. Başka hiçbir yerde kaynak bulamıyorum bu yüzden yardımınızı istiyorum. Konumuz da tam olarak " hava taşiMacılık sisteminin yerel, ulusal ve uluslararası ekonomilere doğrudan fayda veya etkilerini örnekler vererek detaylı bir şekilde açıklayınız. " Şeklinde. Tek bir kaynak haricinde gerçekten hiçbir şey bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

27d20c1c-4250-4f62-8ad2-a566d808ceed.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Nerede ve nasıl araştıracağını bilmen önemli. Havacılık için belirli en sağlam 2 kaynak var bizim için. ICAO ve SHGM. Havacılığın ekonomi üzerine etkisi için bir ICAO yazısı var.

Maalesef ki Türkçe yazı ve makaleler oldukça az, araştırmalarını İngilizce yapmanı öneririm. Mesela bu ödev için Google'a "The direct effects of the aviation industry on the economy" yazdığımda onlarca pdf gördüm.

Bunu en güzel yabancı dil kaynaklarla araştırabilirsin. Bizde kaynak az biraz. Özellikle şirketlerin mali raporları oluyor kendi kurumsal sayfalarında. Zarar edenler ve batanlar şeklinde sıralayabilirsin. Kar eden yoktur sanırım:)
"The direct effects of the aviation industry on the economy"
Çok güzel bir başlangıç mesela. Bunun üzerinden özellikle PDF dökümanlar çok işine yarayabilir.

Geri
Yukarı