Havale Yolu ile Dolandırılmak

Evet bende biraz şüpheyle yaklaştığım için açıklama hanesini doldurdum. Bu kadar uzun süre geçmesine rağmen paranın gelmemesi beni çok üzdü. 3-5 ay içinde paran gelir yorumları yapıldı. Henüz bir sonuç yok. Bekliyorum ama pek de umudum kalmadı.

Merhaba, zamanında ben de dolandırıldığım için yapmanız gerekeni yazıyorum. Elinizdeki tüm bilgi ve belgeler ile ( ekran görüntüsü, yazışmalar, iletişim kurduğunuz kişi ve kişilerin Facebook hesapları, telefon numaraları, havale yaptığınız hesap numarası, dekontunuz kısaca bulabildiğiniz herşey ) bağlı olduğunuz savcılığa gidin. Tabi öncesinde uygun dille bir dilekçe yazın. Dilekçenizde de olayı açık ve net, anlaşılır dilde özetle anlatınız. İfade esnasında bütün ayrıntıları anlatıyorsunuz ve bilgi, belgeleri veriyorsunuz. Daha sonra anlattıklarınızı yazılı bir şekilde size veriyorlar. Okuyup imzalıyorsunuz.

Sonuç ne oldu derseniz aradan yaklaşık 6-7 ay geçti. Kişi bulundu.Hakkında dava açıldı. Zaten arkadaş hapis yattığı için uzlaşma kararı çıktı ben de kabul ettim. Paramı 4 taksitte ödemeye başladı ve son taksitimi kısmet olursa 25 Kasım tarihinde alacağım. :)
Benim başıma da böyle bir durum geldi, polise mı gitmeliyim, savcıya mı gitmeliyim, giderken elimde belgeler olarak mı gitmeliyim?

Savcılığa gitmeniz gerekiyor. Elinizde ne varsa belge olarak yanınıza alınız.
Ekrem bey teşekkürler,ne yazık ki yazıcim yok umarım açık bir yer bulurum, sokağa çıkma yasağı dolayısıyla sanırım pazartesi gitmem gerekiyor.
Savcılığa gitmeniz gerekiyor. Elinizde ne varsa belge olarak yanınıza alınız.
Ek olarak süreç boyunca maddi anlamda tarafıma külfet doğacak mı ?

Son düzenleme:
Evet bende biraz şüpheyle yaklaştığım için açıklama hanesini doldurdum. Bu kadar uzun süre geçmesine rağmen paranın gelmemesi beni çok üzdü. 3-5 ay içinde paran gelir yorumları yapıldı. Henüz bir sonuç yok. Bekliyorum ama pek de umudum kalmadı.

Durum nedir? Paranızı alabildiniz mi? Sonuçlandı mı?

Hocam var mı gelişme? Benimde başıma geldi yarın sabah direk savcılığa gideceğim. Sahibinden üzerinden ticari ünvanlı (Uzman Ticaret) kişiden bilgisayar almak için anlaştık ve parayı havale ettim. Dekont açıklamasına bana göndereceği pc nin seri nosunu ve modelini yazdim fakat bana verdiği adreste öyle bir dükkan yokmuş ve watsaptan engelledi. Umarim iyi bir sonuç çıkar elimde gönderdiğim hesabin sahibinin adı soyadi, ilan sahibinin yani watsapta konustugum kişiyle olan konuşma kayıtları ve aciklamaya "tarafıma kargolanacak olan .... Seri nolu ...model laptop ücreti yazdığım dekontum var yeterli olur inşallah

Facebook sayfası üzerinden Elektronik Market diye bir sayfada Avrupa'dan gelen telefonları sattıklarını iddia ediyorlardı. Ben de sipariş verdim. Havale yolu ile 2000 TL yatırdım. Havale açıklamama da adımı soyadımı yazıp cihaz ödemesi yazdım. Havale yaptıktan sonra beni engellediler. Başka hesaptan yazdım onu da engellediler. Verdikleri adres geçersiz çıktı. Numarayı arıyorum engellediler. Benim parayı kurtarma şansım var mı? Varsa nereye başvurmam gerekiyor.

Konuşmaların , facebook sayfasının, gönderdiğiniz paranın havale dekontonu yazıcıdan cıktısını alarak , dilekçe ile olayı anlatarak savcılığa basvurun

Eğer yardıma ihtiyacınız olursa buradan sormanız yeterli. Elimden geldiğince destek olurum. Böylelerinin yanına yaptıkları kalmamalı!
Kardeşim benim benide böle dolandirdi birtanesi bu dilekçeyi nasıl yaziyoruz bana söyler misin lütfen yardım edin 0....5..3..1..3..2..9..9...8...1...3.
Arkadaşlar bana yardım edin telefon yollucakti bana birtane adam 4 bin TL verdim beni engelledi paramı çaldı

Merhaba, zamanında ben de dolandırıldığım için yapmanız gerekeni yazıyorum. Elinizdeki tüm bilgi ve belgeler ile ( ekran görüntüsü, yazışmalar, iletişim kurduğunuz kişi ve kişilerin Facebook hesapları, telefon numaraları, havale yaptığınız hesap numarası, dekontunuz kısaca bulabildiğiniz her şey ) bağlı olduğunuz savcılığa gidin. Tabii öncesinde uygun dille bir dilekçe yazın. Dilekçenizde de olayı açık ve net, anlaşılır dilde özetle anlatınız. İfade esnasında bütün ayrıntıları anlatıyorsunuz ve bilgi, belgeleri veriyorsunuz. Daha sonra anlattıklarınızı yazılı bir şekilde size veriyorlar. Okuyup imzalıyorsunuz.

Sonuç ne oldu derseniz aradan yaklaşık 6-7 ay geçti. Kişi bulundu. Hakkında dava açıldı. Zaten arkadaş hapis yattığı için uzlaşma kararı çıktı ben de kabul ettim. Paramı 4 taksitte ödemeye başladı ve son taksitimi kısmet olursa 25 Kasım tarihinde alacağım. :)

Hocam hapis yattığı için dediniz. Ceza evinde olduğu için mi uzlaşma çıktı yoksa direkt uzlaşma mı sağlandı?

Hocam hapis yattığı için dediniz. Ceza evinde olduğu için mi uzlaşma çıktı yoksa direkt uzlaşma mı sağlandı?
Kız kardeşi uzlaşmayı kabul etmiş. Uzlaşmacı aradı beni, ben de zaten hapiste paramı alayım bari dedim. 🤣
Kardeşim benim benide böle dolandirdi birtanesi bu dilekçeyi nasıl yaziyoruz bana söyler misin lütfen yardım edin 0....5..3..1..3..2..9..9...8...1...3.
Arkadaşlar bana yardım edin telefon yollucakti bana birtane adam 4 bin TL verdim beni engelledi paramı çaldı
Ne yaptınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı