Havasız ortamda kapağı açık bilgisayar kasası kullanmak

ExodiusS

Kilopat
Daha fazla  
Kasa havasız yerde kapagı hep açık kalırsa bir şey olur mu? Toz bağlar ve hep temizlerim diye düşüyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Daha geniş bir kasa alıp fanları döşeyebilirsiniz. Masanın altında yer yoksa yanına koyabilirsiniz. Açıkta kullanıp da gireceğiniz maddi zarardan daha az para harcamış olursunuz.
uzay.jpg

Toz bağlıyor doğru ama o tozlar rutubeti çektikten sonra anakartın neden olduğu sorunlardan şansınıza hangisi düşerşe onu yaşıyorsunuz. Anakartın aşırı toza tahammülü pek yok. Toz rutubetlenmeden önce ince bir suluboya fırçası ve elektrik süpürgesi uygulaması yapmak gerekiyor. Örneğin ben zamanında temizlik yapmazsam; uykuya geçememe, bios ayarlarını kaydedeme gibi sorunlar yaşıyorum.

Eki Görüntüle 313051
Toz bağlıyor doğru ama o tozlar rutubeti çektikten sonra anakartın neden olduğu sorunlardan şansınıza hangisi düşerşe onu yaşıyorsunuz. Anakartın aşırı toza tahammülü pek yok. Toz rutubetlenmeden önce ince bir suluboya fırçası ve elektrik süpürgesi uygulaması yapmak gerekiyor. Örneğin ben zamanında temizlik yapmazsam; uykuya geçememe, bios ayarlarını kaydedeme gibi sorunlar yaşıyorum.
Dostum kasayı kapatıgımda böyle core temp'de 56-57 derece ne yapabilirim kasayı üste alıncada rahat oynayamıyorum masam kücük

Dosya Ekleri

• ısı.PNG
    ısı.PNG
    8,7 KB · Görüntüleme: 55
Daha geniş bir kasa alıp fanları döşeyebilirsiniz. Masanın altında yer yoksa yanına koyabilirsiniz. Açıkta kullanıp da gireceğiniz maddi zarardan daha az para harcamış olursunuz.

Çözüm
Dostum daha 4 gün önce ekran kartı alıp sonra psu aldım bana intel i 5 7500 fan önerirmisiniz 100 tl geçmesin bari

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı