Bilgisayar Kasası Öne Kapağı Çıkartma

Oğuzhan Kalkan

Centipat
Selamun aleyküm arkadaşlar. Bigisayarımın kasa markası Power Boost. Tam detayını bilmiyorum.

Arkadaşlar ön kapağında Power, reset, ve USB portları var kapağı çıkarmam gerek ama çıkamıyorum onların kablolarından dolayı nasıl çıkartacağım?

Dosya Ekleri

• 20191213_172156.jpg
    20191213_172156.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 19
  • 20191213_172123.jpg
    20191213_172123.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 19
  • 20191213_172047.jpg
    20191213_172047.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 26
  • 54.jpg
    54.jpg
    70,9 KB · Görüntüleme: 37
İşaretlediğin yerler kapağın kasaya tutunmasını sağlıyor. Orada vida gibi görünen parçalar var. Onları sökebilirsen olur muhtemelen. Ya da anakarttan pinleri sökebilirsin.
Pinleri sökmeyi düşünüyorum ama geri takabilcekmiyim bilmiyorum

O vidaları sökmek için içine nasıl torna vida sokucam küçük yer

işaretlediğim yerler şey olabilirmi diye o soketi tutuldu yer diye

ama kapağın kasaya tuttu yer dediniz tşk ederim

Selamun aleyküm arkadaşlar. Bigisayarımın kasa markası Power Boost. Tam detayını bilmiyorum.

Arkadaşlar ön kapağında Power, reset, ve USB portları var kapağı çıkarmam gerek ama çıkamıyorum onların kablolarından dolayı nasıl çıkartacağım?
weqweqwe.jpg

Kasanın iki tarafını da aç ve bunların hepsini üstten başlayarak sıktır teker teker ve açılır.

Ön kapağı zaten sökmüşsün ama anakarttan kabloları sökmediğin için kapağın çıkması engellenmiş. Anakarttan kabloları sökmeden çıkartmak istiyorsan ön kapağı yukarı doğru çevir. Dış yüzü yukarıya baksın yani daha sonra tornavida için yer açılmış olacak. Ama önermem çünkü fazla zorlarsan pinler zarar görebilir. Pinleri geri takmak zor bir şey değil internetten f_panel diye araştırırsan bunun için bir sürü sonuç bulabilirsin.

Ön kapağı zaten sökmüşsün ama anakarttan kabloları sökmediğin için kapağın çıkması engellenmiş. Anakarttan kabloları sökmeden çıkartmak istiyorsan ön kapağı yukarı doğru çevir. Dış yüzü yukarıya baksın yani daha sonra tornavida için yer açılmış olacak. Ama önermem çünkü fazla zorlarsan pinler zarar görebilir. Pinleri geri takmak zor bir şey değil internetten f_panel diye araştırırsan bunun için bir sürü sonuç bulabilirsin.
Aman tornavida falan yok onlar çıkarılmaz aman. Sadece benim dediğimi yap yeter aman tornavida kullanma.

Aman tornavida falan yok onlar çıkarılmaz aman. Sadece benim dediğimi yap yeter aman tornavida kullanma.
Sizin dediğinizi zaten yapıp fotoğrafları çektiğinin farkında mısınız?
Pinleri sökmeyi düşünüyorum ama geri takabilecek miyim bilmiyorum.
O vidaları sökmek için için de nasıl torna vida sokacağım?
Muhtemelen işaretlediğim yerler kapaktaki pinlerin yuvasını tutuyor. İsterseniz böyle yapın, isterseniz anakarttakileri sökün, sökerken hangisini nereden söktüğünüze dikkat ederseniz sonrasına tekrar takabilirsiniz.

54.jpg

Sizin dediğinizi zaten yapıp fotoğrafları çektiğinin farkında mısınız?

Muhtemelen işaretlediğim yerler kapaktaki pinlerin yuvasını tutuyor. İsterseniz böyle yapın, isterseniz anakarttakileri sökün, sökerken hangisini nereden söktüğünüze dikkat ederseniz sonrasına tekrar takabilirsiniz.

Eki Görüntüle 472673
Sadece kırmızı olan tutuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı